Πρώτες και… καλύτερες οι Αμαζόνες Δράμας

Με τον πιο εκκωφαντικό τρόπο οι Αμαζόνες Δράμας απέδειξαν πως είναι η καλύτερη ομάδα στο φετινό πρωτάθλημα καθώς νίκησαν εύκολα τις Πιερίδες Μούσες με 6-0!

Οι γηπεδούχες δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου απέναντι στην ομάδα που βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα και κατέκτησε με αυτόν τον τρόπο το πρωτάθλημα. Έτσι οι Αμαζόνες θα βρίσκονται την επόμενη αγωνιστική περίοδο στην Α' Εθνική κατηγορία. Οι Αμαζόνες άνοιξαν το σκορ στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης με την Παπαδοπούλου με κεφαλιά, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, η Χατζηόγλου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της.

Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο δεύτερο μισό του αγώνα οι νικήτριες κατάφεραν να πετύχουν άλλα τέσσερα τέρματα. Η Χατζηόγλου πέτυχε το δεύτερο προσωπικό της τέρμα και τρίτο της ομάδας της στο 47', ενώ η Μιχαηλίδου... έγραψε το 4-0 στο 60'. Δεκαπέντε λεπτά αργότερα η Φωτιάδου πέτυχε το 5-0, ενώ στο 82ο λεπτό του αγώνα η Κοτσάκη με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: Oπρέα, Δραγκίνη (70΄ Καπαντζάκη), Κεραμμυδά, Κ. Παπαδοπούλου, Φωτιάδου, Κοτσάκη, Κατερίνη (80΄ Πασχαλίδου), Χατζήογλου, Α. Παπαδοπούλου, Δ. Παπαδοπούλου, Μιχαηλίδου (65΄ Νιτσοπούλου)

ΠΙΕΡΙΔΕΣ ΜΟΥΣΕΣ: Τσιώλη, Παπάζογλου, Καπέτα, Σαββίδου, Φίλιου, Σκαμπαρδώνη, Τσακιρίδου, Ασιχίδου, Τσινιάρου, Καρασίμου, Πεσερίδου.

Χάντμπολ Γυναικών: Ισοφάρισε η Πυλαία τον ΠΑΟΚ
BCL: Το σήκωσε η Μάλαγα