Ασταμάτητη η Δράμα

Τη νίκη με το ευρύ 7-0 πήρε η Δράμα απέναντι στα Μετέωρα στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Β' κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Η Δράμα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έδειξε την ανωτερότητά της, χωρίς να αφήσει περιθώριο στην ομάδα των Μετεώρων να αντιδράσει.

Στο 29' η Χατζήογλου άνοιξε το σκορ, ενώ στο 35' η Φωτειάδου έκανε το 2-0 στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η Δράμα συνέχισε με αμείωτους ρυθμούς σκοράροντας ακόμα 5 τέρματα. Στο 50' η Παπαδοπούλου Τ. έκανε το 3-0, ενώ επτά λεπτά αργότερα η ίδια παίκτρια έστειλε για μια ακόμα φορά τη μπάλα στα δίχτυα της Κουλούμη. Στο 73', 78' και 90' η Χατζήογλου συμπλήρωσε... καρέ τερμάτων «γράφοντας» το τελικό 7-0 για την ομάδα την δραμινή ομάδα.

ΜΕΤΕΩΡΑ: Κουλούμη, Βούρα (68' Μπαταλογιάννη), Μπλούτσου, Δελερέ, Πούλιουμ Ντόκου, Λαγούδη, Σακελάρη, Τασούλα, Παπανικολάου (60' Νέστορα), Νικολάου (58' Μπάκου).

ΔΡΑΜΑ: Ομπρέα, Μοσχοπούλου, Δραγίνη (65' Ταγκαλίδου), Κεραμίδα, Κατερίνη, Μιχαηλίδου (75' Δάντη), Χατζήογλου, Φωτειάδη, Παπαδοπούλου Ν., Παπαδοπούλου Τ. (73' Ηλιάδη), Παπαδοπούλου Δ.

Παναθηναϊκός AKTOR: Φεύγει για Βελιγράδι με τελικό... προορισμό το Βερολίνο!
NBA: Μία ήττα μακριά από τον αποκλεισμό οι Μπακς - Στο 3-1 οι Πέισερς
Χάντμπολ: Με την Βαλούρ ο Ολυμπιακός στον τελικό
Κύπρος: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για ΑΕΚ Λάρνακας