«Τριάρα» για Μπράγκα

Με το 3-0 της Μπράγκα σε βάρος της ουραγού Σετουμπάλ άνοιξε η αυλαία της 18ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Μόλις μία ισοπαλία έχει παραχωρήσει φέτος στην έδρα της η Μπράγκα, οπότε αποτέλεσε το φαβορί στο συγκεκριμένο ματς. Την συγκεκριμένη ιδιότητα επιβεβαίωσε ο Λίμα με δύο δικά του γκολ.

Ο 28χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό και το... έκλεισε στο 84ο λεπτό. Στο μεταξύ, στο 62ο λεπτό ο Άλαν είχε διαμορφώσει το 2-0, οπότε η Μπράγκα συμπλήρωσε 40 βαθμούς συνεχίζοντας το θετικό της σερί αποτελεσμάτων.

Με αυτό, άλλωστε, έχει αναρριχηθεί στις «ευρωπαϊκές» θέσεις της κατάταξης. Από την άλλη, η Βιτόρια Σετουμπάλ έμεινε στην τελευταία θέση με 14  βαθμούς.

Μπράγκα: Κιμ, Ετσιζιλέ, Ντάγκλας, Αλμέιδα, Ούγκο Βιάνα, Άλαν, Ντε Κάστρο, Μπραρμπόσα (81' Σέζαρ), Μοσορό (76' Αμορίμ), Σαλίνο, Λίμα (87' Καρλάο).
Βιτόρια Σετουμπάλ: Ρικάρντο, Σάντος (86' Αμορεϊρίνια), Ίγκορ, Ρικάρντο Σίλβα, Αγουιάρ, Ταργκίνο, Λεάλ, Αμάρο, Γκονσάλβες (73' Σεβερίνο), Νέκα (68' Λόπες), Ζε Μεγιόνγκ.

Euroleague: Παπαγιάννης και Καλάθης πήγαν στη Μονακό και το έριξαν στα… γαλλικά! (video)
Gala κάτω απ' την Ακρόπολη με συγκίνηση και αναμνήσεις από τον Παύλο Γιαννακόπουλο
Διαιτητής δεν απέβαλε τον Μέσι για να πάρει τη φανέλα του!
ΠΑΟΚ: Χωρίς Ζίβκοβιτς στο Βόλο