Μεσσηνιακός – Αστ. Αμαλιάδας 1-3

Πολύτιμη νίκη στην έδρα του Μεσσηνιακού πέτυχε ο Αστέρας Αμαλιάδας που μπορεί να ελπίζει πλέον για άνοδο.

Την… ανάσα του Αστέρα Αμαλιάδας αισθάνεται η πρωτοπόρος Καλαμάτα, μετά την άνετη νίκη στη έδρα του Μεσσηνιακού με 3-1. Από τη μεριά τους οι γηπεδούχοι βλέπουν τις ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία να απομακρύνονται.

Μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα, ο Μεσσηνιακός με σκόρερ τον Καραγιαννίδη άνοιξε το σκορ, για να ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους ο Παπαθεοδώρου με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. Το προβάδισμα για την ομάδα της Αμαλιάδας έδωσε ο Γουβαλάρης πέντε λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα και συγκεκριμένα στο 85’.  Η χαριστική βολή για τους γηπεδούχους ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα με ωραία κεφαλιά του Φερεκίδη.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Νιάρχος, Ξυνός, Μασουρίδης, Ι. Μπάκας (58' Σκόκος), Καραγιαννίδης, Αθανασίου, Πιχιγιόνι, Τριάντος, Ξεροβάσιλας (89' Μουτσούλας), Μαραβέλας (68' Σταματελόπουλος), Νινιός.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Τρυφωνόπουλος(67' Ζώντος), Φερεκίδης, Γκέρτσος, Γ. Παρασκευόπουλος,Γουβαλάρης, Νούλας, Γκρίλλας (59' Καμαρινός), Α. Παναγιωτόπουλος, Μαργαρώνης (86' Χ. Παρασκευόπουλος), Ρούνης, Παπαθεοδώρου.

Καλεσμένος στον τελικό του Conference League o Γιαννάκης του ΠΑΟΚ!
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της Κυριακής (19/05) - «Φωτιά» στη Θεσσαλονίκη
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Πήγε οικογενειακώς στην Disney World – Πήρε μαζί του και τον Μπρουκ Λόπεζ!