Τα… βρήκαν στην ισοπαλία

Τότεναμ και Τσέλσι έμειναν στο ισόπαλο 1-1 με τις δύο ομάδες να δείχνουν ικανοποιημένες από το συγκεκριμένο αποτέλεσμα.

Χωρίς νικητή έληξε το μεγάλο ντέρμπι του Λονδίνου, όπου η Τότεναμ φιλοξένησε την Τσέσλι στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν» με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 1-1.

Αποτέλεσμα που σύμφωνα με τη συμπεριφορά τους στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού φάνηκε να ικανοποιεί και τις δύο. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και από τα πρώτα λεπτά είχαν τον απόλυτο έλεγχο.

Έτσι κατάφεραν να δικαιωθούν με τέρμα του Αντεμπαγιόρ μόλις στο 8’. Ο Μπέιλ έκανε πολύ καλή ενέργεια από τα αριστερά, κάνοντας την παράλληλη σέντρα. Εκεί πετάχτηκε ο Εμάνουελ Αντεμπαγιόρ για να κάνει με εύκολο τρόπο το 1-1.

Η απάντηση της Τσέλσι δεν άργησε να έρθει και στο 23’ ήταν η σειρά του Κόουλ (ο οποίος είχε πάρει τη μπάλα με το χέρι) να κάνει την παράλληλη σέντρα και τον Στάριτζ σε κενή εστία να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Από εκεί και πέρα και οι δύο ομάδες είχαν κάποιες ευκαιρίες με τον Ντρογκμπά στο 29΄να έχει δοκάρι μετά από πολύ ωραία προσωπική του ενέργεια.

Στα τελευταία λεπτά ο ρυθμός έπεσε με τις δύο ομάδες όμως να έχουν από μία καλή ευκαιρία. Στο 81’ ο Σάντρο έκανε το σουτ με την μπάλα να κοντράρει και τον Τσεχ να διώχνει εντυπωσιακά, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ραμίρες βρέθηκε απέναντι στον Φρίντελ με την κεφαλιά του να πηγαίνει ελάχιστα άουτ.  Στο 92΄ο Αντεμπαγιόρ βρέθηκε απέναντι στον Τσεχ με το πλασέ του να νικάει τον Τσεχ και τον Τέρι να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης, πατώντας ΕΔΩ.

ΠΑΟΚ: Το πρόγραμμα για τη ρεβάνς με Κράσνονταρ
Αντονίτο: «Στους μεγάλους συλλόγους υπάρχει ανταγωνισμός» (video)
Σοφία Παυλίδου: Θα τα χάσεις με την topless φώτο της