Επιστροφή με νίκη για Ήφαιστο

Με νίκη έκλεισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2011 ο Ήφαιστος Περιστερίου καθώς επικράτησε του Σταυρού Καλυθιών με 2-1 στο εκτός έδρας ματς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες έχοντας αρκετές χαμένες ευκαιρίες δεν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να πάνε στα αποδυτήρια με το... μηδέν.

Στην επανάληψη και στο 61’ η Μελίσση άνοιξε το σκορ , ενώ δέκα λεπτά αργότερα στο 71’ η Σταματοπούλου έστειλε για μια ακόμα φορά την μπάλα στα δίχτυα της Βασιλειάδου κάνοντας το 2-0 για τις φιλοξενούμενες.

Στο 75’ οι γηπεδούχες έδωσαν την δική τους απάντηση με την Ντάζου στο 75’ να κάνει το 1-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Περιστερίου διαμαρτύρεται για τον διαιτητή του αγώνα, Εμμανουήλ Κυρίτση, ο οποίος ακύρωσε ένα γκολ στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης ως οφσάιντ καθώς και για την απαράδεκτη συμπεριφορά του απέναντι στις παίκτριες.

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΥΘΙΩΝ: Βασιλειάδου, Χατζηλιαμή, Ιακωβίδου, Γαϊτάνου (62’ Γιανίκου), Ντάζου, Κιόττου, Στένα (70’ Διακίδη), Δράπανου, Κουρδουμπά, Χατζηγιαννάκου (87’ Παπαμιχαήλ), Αξιώτη.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μπορμπότη, Πότση (50’ Τατάλια), Ευγενικού, Πάκου, Ευσταθίου, Τσώνη, Μανίτα, Σκάρλου (75’ Γιακουμοπούλου), Μελίσση, Καλδαρίδου, Σταματοπούλου (88’ Καραγιαννίδου).

Μεγάλη προσοχή: «Φάμπρικα» απατεώνων για τα εισιτήρια του Conference League και του Final Four
Roland Garros: Τα χρηματικά έπαθλα του δεύτερου Grand Slam
Euroleague Final Four 2024: Παναθηναϊκός AKTOR κι Ολυμπιακός για την κούπα – Το τηλεοπτικό πρόγραμμα
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: Live Streaming ο μεγάλος τελικός της Super League K19