Εράνη Φιλιατρών – Εικοσιμία 2-0

Μόλις δύο λεπτά χρειάστηκε η Εράνη Φιλιατρών για να κάμψει την αντίσταση του ΑΟ Εικοσιμίας.

Ένα δίλεπτο ξέσπασμα για την Εράνη Φιλιατρών ήταν αρκετό για να της δώσει τη νίκη με 2-0 απέναντι στην ουραγό Εικοσιμία για την 5η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Δ΄Εθνικής.

Ο Καραΐσκος στο 37’ έκανε το πέναλτι, με τον Κουτσουρέ να ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους. Ένα λεπτό αργότερα ο Κόλλιας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, δίνοντας την εύκολη νίκη στην Εράνη.

Το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο, ωστόσο το γκολ του Κουτσουρέ στο 77’ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αθανασόπουλος, Καραχάλιος, Λυμπερόπουλος, Μπαστακός, Ντινιώτης, Κώτσος (64′ Χρονόπουλος), Μικελάτος, Κουτσουρές, Α. Γεωργιόπουλος, Μ. Γρηγορακάκης (74′ Ανδρεόπουλος), Κόλλιας (80′ Νινιός).
ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ: Καραϊσκος, Κουμαλιώτης, Κουλάκης,Α. Μινέτος, Τζωρτζάτος, Αλεξανδράτος, Πολλάκης, Αποστολάτος (63′ Γ. Μιννέτος), Αντωνάτος (85′ Στεφανάτος), Μπούσι, Τουκάι.

Παναθηναϊκός: Από τον Βόλο στον Ιακωβίδη – Το «έκαψαν» οι Κυπελλούχοι