ΠΑΟ Κρουσσώνα – Άγιος Νικόλαος 4-1

Εντυπωσιακός ήταν ο Κουράκης για τον ΠΑΟ Κρουσσώνα και με τέσσερα τέρματα έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 4-1 απέναντι στον Άγιο Νικόλαο.

Πολύ δυνατά  μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο ΠΑΟ Κρουσσώνα που έχασε αρκετές ευκαιρίες. Ωστόσο ο Άγιος Νικόλαος ήταν αυτός που πήρε το προβάδισμα στο 39’ με τέρμα του Γκέκα.

Δύο λεπτά αργότερα όμως ο Κουράκης έφερε το παιχνίδι στα ίσια, ενώ στο 45’ ανέτρεψε το σκορ.  Στο 88’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-1, για να συμπληρώσει το καρέ στις καθυστερήσεις για το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΟ ΚΡΟΥΣΣΩΝΑ: Χωραφάκης, Κάβαλος, Θεοδωράκης, Μακατουνάκης, Κουράκης (68’ Σταυρακάκης), Κομπογεννιτάκης, Σαλταπήδας (90’ Βατσινάς), Γεωργόπουλος, Κουράκης, Μαμουλάκης, Λυκούδης (51’ Οικονόμου)
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: Μπέργκοβιτς, Πηγιάκης, Μουτάκης (78’ Χαβάκης), Μιντιούρης, Δέλλιος, Καουκάκης (85’ Χατζάι), Γκέκας, Φαγάς, Μαραγκός, Σταυρακάκης, Καρνιάτης (45’ Δήμας)

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός AKTOR: LIVE το Game 3 της σειράς των playoffs της Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο πλευρό της ομάδας ο Δ. Γιαννακόπουλος