«Εφιαλτικό» ντεμπούτο για Κυργιάκο

Με τον χειρότερο τρόπο ξεκίνησε ο Σωτήρης Κυργιάκος την καριέρα του στην Βόλφσμπουργκ, καθώς η ομάδα του Έλληνα άσου γνώρισε την ήττα με 3-0 από την Φράιμπουργκ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με την συμπλήρωση 30 λεπτών παιχνιδιού με τον Όλιβερ Μπαρθ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Έρικ Γέντρισεκ έκανε το 2-0 μετά από ασίστ του Παπίς Σισέ, αποτέλεσμα που παρέμεινε μέχρι την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Φέλιξ Μάγκατ προσπάθησε να αντιδράσει, δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες, ωστόσο το γκολ του Σεντρίκ Μακιάντι στο 59ο λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για τους γηπεδούχους.

Φράιμπουργκ: Μπάουμαν, Νίκου, Μπαρθ, Κμας, Μπαστιάνς, Σούστερ, Φλουμ, Ράιζινγκερ (84’ Αμπντεσάντκι), Μακιάντι (89’ Ντεμπελέ), Γέντρισεκ (81’ Γέντρισεκ), Σισέ

Βόλφσμπουργκ: Μπενάλιο, Χασέμπε (50’ Ρας), Μάντλουνγκ, Κυργιάκος, Σάφερ, Τρας, Ζοσουέ (46’ Λάκιτς), Οξ, Χίτσλσπέργκερ (65’ Καλέ), Χέλμες, Μάντζουκιτς

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

Φρικτό τροχαίο στη Σαρωνίδα: Απεγκλωβίστηκε νεκρός μέσα από το αυτοκίνητο του
Το μήνυμα του Μουτσινά που ραγίζει καρδιές! (photos)
Κερδίζει και περιμένει
Exit Polls 2019: Ανατροπές από το πρώτο κύμα των μετρήσεων έξω από τα εκλογικά κέντρα