Μουντιάλ 2022: Απίθανη σερβική ανατροπή - Το έφεραν τούμπα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (videos)
Glomex

Μουντιάλ 2022: Μυθική ήταν η αντίδραση της Σερβίας στο γκολ που δέχθηκε από το Καμερούν, καθώς έφτασε στην ανατροπή πριν από το ημίχρονο.

Όπως σας έχουμε ενημερώσει, οι Αφρικανοί κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 29ο λεπτό, σε μία φάση που είχε έντονο «ελληνικό» στοιχείο, αφού ο Πιέρ Κουντέ του Ολυμπιακού εκτέλεσε το κόρνερ, ο Νικολάς Ενκουλού του Άρη πήρε την κεφαλιά και στο δεύτερο δοκάρι ο Ζαν Σαρλ Καστεγέτο έκανε το 1-0.

Όμως, οι Σέρβοι αντέδρασαν άμεσα και μάλιστα έφτασαν σε μία μυθική ανατροπή. Συγκεκριμένα, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τάντιτς εκτέλεσε το φάουλ από τον άξονα και ο Πάβλοβιτς με κεφαλιά από την «καρδιά» της άμυνας του Καμερούν έφερε το ματς στα ίσια (1-1).

Ωστόσο, οι Βαλκάνιοι δεν είχαν «πει» την τελευταία τους λέξη. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Σεργκέι Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς έκανε την ολική ανατροπή. Ο διεθνής φορ πήρε τη μπάλα από τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς του ΠΑΟΚ, έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, νίκησε τον Επασί και διαμόρφωσε το 2-1.

Δείτε τα γκολ από την ανατροπή της Σερβίας κόντρα στο Καμερούν στο Μουντιάλ 2022:

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50