Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το πρόγραμμα της ημέρας (1/7)
SHARE
fifa.com

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το πρόγραμμα της ημέρας (1/7)

Ευρωπαϊκές «μάχες» για τα προημιτελικά (photos)

Με δύο παιχνίδια συνεχίζεται η δράση στο Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018 για την Κυριακή (1/7).

Η αυλαία της φάσης των «16» του Μουντιάλ 2018 άνοιξε το Σάββατο (30/6) όπου Γαλλία και Ουρουγουάη πήραν το «εισιτήριο» για τα προημιτελικά, διαμορφώνοντας το πρώτο ζευγάρι της επόμενης φάσης, καθώς επικράτησαν 4-3 της Αργεντινής και 2-1 της Πορτογαλίας, αντίστοιχα.

WCFranceArgentina01

Την Κυριακή (1/7) το πρόγραμμα περιλαμβάνει δύο νέες αναμετρήσεις για την δεύτερη φάση της διοργάνωσης. Η… αρχή θα γίνει στην Μόσχα, όπου στις 17:00 η Ισπανία θα αντιμετωπίσει την Ρωσία. Οι «φούριας ρόχας» θέλουν να επιβεβαιώσουν τον ρόλο του φαβορί, την στιγμή που οι διοργανωτές δείχνουν ιδιαίτερα… αποφασιστικοί για την διάκριση στο τουρνουά που γίνεται στο «σπίτι» τους.

Hrvatska1

Η δεύτερη μέρα της φάσης των «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018 ολοκληρώνεται με το παιχνίδι της Κροατίας με την Δανία. Η σέντρα στην αναμέτρηση που θα φιλοξενηθεί στο στάδιο του Νίζνι έχει οριστεί για τις 21:00 και οι δύο εκπρόσωποι της Ευρώπης θέλουν να «κλείσουν» θέση για τα προημιτελικά που θα αντιμετωπίσουν τον νικητή από το παιχνίδι της Μόσχας.

Δείτε ΕΔΩ το πρόγραμμα των νοκ άουτ αγώνων

Συνοπτικά, το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018:

 Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
14/6 ΜΟΣΧΑ ΡΩΣΙΑ - ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ  5-0
15/6  ΕΚΑΤΕΡΙΝΜΠΟΥΡΓΚ ΑΙΓΥΠΤΟΣ-ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ  0-1
19/6 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΡΩΣΙΑ - ΑΙΓΥΠΤΟΣ  3-1
20/6 ΡΟΣΤΟΦ ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ  1-0
25/6 ΣΑΜΑΡΑ ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΡΩΣΙΑ  3-0
25/6 ΒΟΛΓΟΓΚΡΑΝΤ ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ - ΑΙΓΥΠΤΟΣ  2-1
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
15/6 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΜΑΡΟΚΟ - ΙΡΑΝ  0-1
15/6 ΣΟΤΣΙ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ  3-3
20/6 ΜΟΣΧΑ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - ΜΑΡΟΚΟ  1-0
20/6 ΚΑΖΑΝ ΙΡΑΝ - ΙΣΠΑΝΙΑ  0-1
25/6 ΣΑΡΑΝΣΚ ΙΡΑΝ - ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ  1-1
25/6 ΚΑΛΙΝΓΚΡΑΝΤ ΙΣΠΑΝΙΑ - ΜΑΡΟΚΟ  2-2
 Γ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
16/6 ΚΑΖΑΝ ΓΑΛΛΙΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  2-1
16/6 ΣΑΡΑΝΣΚ ΠΕΡΟΥ - ΔΑΝΙΑ  0-1
21/6 ΣΑΜΑΡΑ ΔΑΝΙΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  1-1
21/6 ΕΚΑΤΕΡΙΝΜΠΟΥΡΓΚ ΓΑΛΛΙΑ - ΠΕΡΟΥ  1-0
26/6 ΜΟΣΧΑ ΔΑΝΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ  0-0
26/6 ΣΟΤΣΙ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΠΕΡΟΥ  0-2
 Δ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
16/6 ΜΟΣΧΑ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΙΣΛΑΝΔΙΑ  1-1
16/6 ΚΑΛΙΝΓΚΡΑΝΤ ΚΡΟΑΤΙΑ - ΝΙΓΗΡΙΑ  2-0
21/6 ΝΙΖΝΙ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΚΡΟΑΤΙΑ  0-3
22/6 ΒΟΛΓΟΓΚΡΑΝΤ ΝΙΓΗΡΙΑ - ΙΣΛΑΝΔΙΑ  2-0
26/6 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΝΙΓΗΡΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ  1-2
26/6 ΡΟΣΤΟΦ ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ  1-2
 Ε' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
17/6 ΣΑΜΑΡΑ ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ - ΣΕΡΒΙΑ  0-1
17/6 ΡΟΣΤΟΦ ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ  1-1
22/6 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ  2-0
22/6 ΚΑΛΙΝΓΚΡΑΝΤ ΣΕΡΒΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ  1-2
27/6 ΜΟΣΧΑ ΣΕΡΒΙΑ - ΒΡΑΖΙΛΙΑ  0-2
27/6 ΝΙΖΝΙ ΕΛΒΕΤΙΑ - ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ  2-2
ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
17/6 ΜΟΣΧΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΜΕΞΙΚΟ  0-1
18/6 ΝΙΖΝΙ ΣΟΥΗΔΙΑ - Ν. ΚΟΡΕΑ  1-0
23/6 ΡΟΣΤΟΦ Ν. ΚΟΡΕΑ - ΜΕΞΙΚΟ  1-2
23/6 ΣΟΤΣΙ ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΣΟΥΗΔΙΑ  2-1
27/6 ΚΑΖΑΝ Ν. ΚΟΡΕΑ - ΓΕΡΜΑΝΙΑ  2-0
27/6 ΕΚΑΤΕΡΙΝΜΠΟΥΡΓΚ ΜΕΞΙΚΟ - ΣΟΥΗΔΙΑ  0-3
 Ζ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
18/6 ΣΟΤΣΙ ΒΕΛΓΙΟ - ΠΑΝΑΜΑΣ  3-0
18/6 ΒΟΛΓΟΓΚΡΑΝΤ ΤΥΝΗΣΙΑ - ΑΓΓΛΙΑ  1-2
23/6 ΜΟΣΧΑ ΒΕΛΓΙΟ - ΤΥΝΗΣΙΑ  5-2
24/6 ΝΙΖΝΙ ΑΓΓΛΙΑ - ΠΑΝΑΜΑΣ  6-1
28/6 ΚΑΛΙΝΓΚΡΑΝΤ ΑΓΓΛΙΑ - ΒΕΛΓΙΟ  0-1
28/6 ΣΑΡΑΝΣΚ ΠΑΝΑΜΑΣ - ΤΥΝΗΣΙΑ  1-2
Η' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
19/6 ΣΑΡΑΝΣΚ ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ 1-2 
19/6 ΜΟΣΧΑ ΠΟΛΩΝΙΑ - ΣΕΝΕΓΑΛΗ 1-2
24/6 ΕΚΑΤΕΡΙΝΜΠΟΥΡΓΚ ΙΑΠΩΝΙΑ - ΣΕΝΕΓΑΛΗ  2-2
24/6 ΚΑΖΑΝ ΠΟΛΩΝΙΑ - ΚΟΛΟΜΒΙΑ  0-3
28/6 ΒΟΛΓΟΓΚΡΑΝΤ ΙΑΠΩΝΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ  0-1
28/6 ΣΑΜΑΡΑ ΣΕΝΕΓΑΛΗ - ΚΟΛΟΜΒΙΑ  0-1
 ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
30/6 ΚΑΖΑΝ ΓΑΛΛΙΑ- ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (49)  4-3
30/6 ΣΟΤΣΙ ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (50)  2-1
01/07 ΜΟΣΧΑ ΙΣΠΑΝΙΑ - ΡΩΣΙΑ (51)  
01/07 ΝΙΖΝΙ ΚΡΟΑΤΙΑ - ΔΑΝΙΑ (52)  
02/07 ΣΑΜΑΡΑ ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΜΕΞΙΚΟ (53)  
02/07 ΡΟΣΤΟΦ ΒΕΛΓΙΟ - ΙΑΠΩΝΙΑ (54)  
03/07 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΣΟΥΗΔΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ (55)  
03/07 ΜΟΣΧΑ ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΑΓΓΛΙΑ (56)  
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
06/07 ΝΙΖΝΙ Γαλλία - Ουρουγουάη (57)  
06/07 ΚΑΖΑΝ Νικητής 53 - Νικητής 54 (58)  
07/07 ΣΑΜΑΡΑ Νικητής 55 - Νικητής 56 (59)  
07/07 ΣΟΤΣΙ Νικητής 51 - Νικητής 52 (60)  
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
10/07 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ Νικητής 57 - Νικητής 58 (61)  
10/07 ΜΟΣΧΑ Νικητής 59 - Νικητής 60 (62)  
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
14/07 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ Ηττημένος 61 - Ηττημένος 62  
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
15/07 ΜΟΣΧΑ Νικητής 61 - Νικητής 62  
Μάγκας Προμηθέας, νίκησε τους «δράκους»!
Μάγκας Προμηθέας, νίκησε τους «δράκους»!
Έλενα Παπαρίζου: «Δέχομαι τη συγγνώμη του Τόνυ»
Έλενα Παπαρίζου: «Δέχομαι τη συγγνώμη του Τόνυ»
Live Chat Μπασκόνια-Ολυμπιιακός
Live Chat Μπασκόνια-Ολυμπιιακός
Άρης-Κατάγια 70-79: Ποδαρικό με το «αριστερό» (photos)
Άρης-Κατάγια 70-79: Ποδαρικό με το «αριστερό» (photos)


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies