Ολυμπιακός-Αταλάντα: «Τέλος» με γκολάρες Μαλινόφσκι - Έστειλε μήνυμα για την Ουκρανία (photos+video)

Ολυμπιακός-Αταλάντα: Το «εισιτήριο» για τους «16» του Europa League «σφράγισαν» οι Ιταλοί με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρουσλάν Μαλινόφσκι.

Ολυμπιακός-Αταλάντα. Εύκολο απόγευμα στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την ομάδα του Τζιάν Πιέρο Γκασπερίνι, καθώς στο 70ο λεπτό, οι Ιταλοί είχαν πάρει προβάδισμα τριών τερμάτων και ουσιαστικά έβαλαν «ταφόπλακα» στα όποια όνειρα είχαν οι «ερυθρόλευκοι».

Μπορεί η «αρχή» να έγινε με την τρομερή γκάφα του Κένι Λαλά, ο οποίος έδωσε την ευκαιρία στον Μέλε να νικήσει τον Βατσλίκ στο 40ο λεπτό, αλλά στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να διαχειριστούν εξαιρετικά το ματς και να «χτυπήσουν» την κατάλληλη στιγμή.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ρουσλάν Μαλινόφσκι. Ο Ουκρανός άσος στο 67’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ολοκληρώνοντας μία εξαιρετική αντεπίθεση και δύο λεπτά αργότερα, ο ίδιος με απίστευτο «κεραυνό» έστειλε τη μπάλα στο αριστερό «παραθυράκι» του Βατσλίκ και διαμόρφωσε το 3-0.

Μάλιστα, ο Ρουσλάν Μαλινόφσκι έσπευσε να στείλει και μήνυμα για τον Πόλεμο στην Ουκρανία. Μόλις σκόραρε για πρώτη φορά, σήκωσε τη φανέλα του, όπου ζητούσε από τον κόσμο να προσευχηθεί για την χώρα του.