Ολυμπιακός-Αταλάντα: Τρομερή γκάφα Λαλά - Σκόραραν οι Ιταλοί (photos+video)

Ολυμπιακός-Αταλάντα: Άσχημη ήταν η εξέλιξη του αγώνα για τους «ερυθρόλευκους» λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους.

Ολυμπιακός-Αταλάντα. Ψυχρολουσία στο «Γ. Καραϊσκάκης» λίγο πριν την συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου στην ρεβάνς, με αρνητικό πρωταγωνιστή τον Κένι Λαλά. Οι Ιταλοί ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 40ο λεπτό, εκμεταλλευόμενος μία τρομερή γκάφα από τον Γάλλο αμυντικό.

Συγκεκριμένα, έπειτα από μπαλιά στα αριστερά, ο Μέλε έκανε το κοντρόλ, ο Λαλά μπήκε μπροστά του, έδειχνε να ελέγχει την πορεία της, αλλά καθυστέρησε σε μεγάλο βαθμό και ο Δανός άσος της Αταλάντα με το «μυτάκι» νίκησε τον Βατσλίκ γράφοντας το 1-0 για τους Ιταλούς.