Άρσεναλ-Ολυμπιακός: «Κρέμασε» την ομάδα του ο Μπα - Δύο κίτρινες στην ίδια φάση (video)

Άρσεναλ-Ολυμπιακός: Δείτε την ανόητη ενέργεια του Μπα, που άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες.

Το γκολ του Ελ Αραμπί στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και η διατήρηση του «μηδέν» στην άμυνα, κράτησαν... ζωντανές τις ελπίδες του Ολυμπιακού για το «θαύμα» στο Λονδίνο.

Ωστόσο, μια ανόητη ενέργεια του Μπα, του έκοψε τα φτερά.

Ήταν το 82ο λεπτό όταν ο Μαρτινέλι θέλησε να περάσει τον Αφρικανό στόπερ στο σπριντ, αυτός τον σταμάτησε με τράβηγμα και ο διαιτητής υπέδειξε το φάουλ και παρατήρησε τον άσο του Ολυμπιακού με κίτρινη κάρτα.

Ο αμυντικός του Ολυμπιακού «έχασε» το μυαλό του και έδωσε μπουνιά στην μπάλα, πετώντας τη προς τον διαιτητή.

Με αποτέλεσμα να δει άμεσα και δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Δείτε τη φάση:

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ