Europa League - 1ος όμιλος: «Διπλό» πρόκρισης για Γιουνγκ Μπόις (video)

Europa League: Βήμα… πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης έκανε η Γιουνγκ Μπόις επικρατώντας 1-0 της ΤΣΣΚΑ στην Σόφια.

Οι Ελβετοί είχαν μπει δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και απείλησαν για πρώτη φορά την εστία του Μπουσάτο στο 22’ με τον Φάσναχτ, αλλά ο πορτιέρο των γηπεδούχων ανέδρασε σωστά. ωστόσο, στο 34’ ο Ενσαμέ με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΤΣΣΚΑ προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά στο 64’ ο Μπελτράμ έκανε το σουτ με τον Φον Μπαλμόους απέκρουσε, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Αεμπίσερ έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του και στο 69’ ο Φάσναχτ αστόχησε από κοντινή απόσταση.

ΤΣΣΚΑ Σόφιας: Μπουσάτο, Αντόφ, Ματέι, Ζάνεφ, Ροντρίγκες (75’ Αχμέντοβ), Κάρεϊ, Σανκαρέ (76’ Πενιαράνδα), Τουρίτσοφ (59’ Σινκλέρ), Σο, Γιόμοφ (76’ Γιουγκά), Μπελτράμ (90' Κεϊτά).

Γιουνγκ Μπόις: Φον Μπαλμόους, Γκαρσία, Λουστενμπέργκερ (74’ Λεφόρ), Καμαρά, Χεφτί, Φάσναχτ (73’ Μαμπιμπί), Ρίντερ (74’ Γκαούντινο), Σιέρο, Νγκαμελέ (87’ Μπίργκι), Ενσαμέ, Ελία (60’ Αεμπίσερ).