Ατρόμητος- Ντιναμό Μπρεστ 1-1: «Έμφραγμα» στις καθυστερήσεις και... αντίο Europa League!

Το εκπληκτικό τέρμα του Μανούσου στο 80΄ δεν ήταν αρκετό για τον Ατρόμητο που αποκλείστηκε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων από την Ντιναμό Μπρεστ που έφυγε από το Περιστέρι με το 1-1.

Απίστευτη εξέλιξη στο ματς του Ατρομήτου που έφερε και τον αποκλεισμό για την ομάδα του Κάναντι. Οι Περιστεριώτες, οι οποίοι διαμαρτύρονται -σωστά- για την λανθασμένη υπόδειξη για φάουλ στο γκολ του Κουλούρη στο 73`, βρέθηκαν με το ένα... πόδι στην επόμενη φάση, δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα. Ο Μανούσος που είχε μπει ως αλλαγή πέντε λεπτά νωρίτερα, πήρε την μπάλα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχη και με «κεραυνό» άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Περιστερίου (1-0).

Η Μπρεστ όμως, εκμεταλλεύτηκε το μοναδικό -ίσως- λάθος που έκανε η ελληνική ομάδα στις καθυστερήσεις. Λάθος για το οποίο ίσως και να ευθύνονται οι φίλοι της ομάδας των δυτικών προαστείων, οι οποίοι στην προσπάθειά τους να καθυστερήσουν ένα πλάγιο άουτ στο πέμπτο λεπτό των έξτρα χρόνου, πέταξαν μια δεύτερη μπάλα στον αγωνιστικό χώρο. Αν και απομακρύνθηκε άμεσα, φάνηκε να μπερδεύει τους γηπεδούχους, οι οποίοι το πλήρωσαν με το γκολ της ισοφάρισης. Από το πλάγιο, ο Μίρκοβιτς έκανε τραγική έξοδο και ο Νεχάιτσουκ με κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι, έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Ατρόμητου, παγώνοντας τους πάντες.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κάναντι): Μίρκοβιτς, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηϊσαΐας, Γιαννούλης, Μάντσον, Σάκιτς (75` Μανούσος), Ουμπίντες, Κωτσόπουλος (60` Νσικούλου), Μούγιακιτς (60` Βασιλάκης), Κουλούρης.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΡΕΣΤ (Κάβαλτσουκ): Γκούτορ, Βερέτιλο, Κάργας, Φιλίποβιτς (82` Μπαμπαβό), Βίτους, Γιούζεπτσουκ, Οσουκούτσου, Νόγιοκ, Σαβίτσκι, Χομπλένκο (68` Νιαχάιτσικ), Φαμέγε (46` Νιβάλντο).

Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης
Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά
Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για τις έρευνες στα σπίτια των συλληφθένων για τα επεισόδια στου Ρέντη