Το πανόραμα του Europa League
SHARE

Το πανόραμα του Europa League

Ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League με αρκετές ομάδες να δείχνουν πως έχουν καθαρίσει. Δείτε τις βαθμολογίες και τις επόμενες αγωνιστικές των 12 ομίλων.

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
1. Λίβερπουλ    3    6    8-6
2. Ανζί    3    4    3-2
3. Ουντινέζε    3    4    5-6
4. Γιούνγκ Μπόις    3    3    6-8

1η αγωνιστική

20/9

Γιούνγκ Μπόις – Λίβερπουλ    3-5
Ουντινέζε – Ανζί    1-1

2η αγωνιστική

4/10

Ανζί – Γιούνγκ Μπόις    2-0
Λίβερπουλ – Ουντινέζε    2-3

3η αγωνιστική

25/10

Λίβερπουλ – Ανζί    1-0
Γιούνγκ Μπόις – Ουντινέζε    3-1

4η αγωνιστική

8/11

Ανζί – Λίβερπουλ
Ουντινέζε – Γιούνγκ Μπόις

5η αγωνιστική

22/11

Ανζί – Ουντινέζε
Λίβερπουλ – Γιούνγκ Μπόις

6η αγωνιστική

6/12

Γιούνγκ Μπόις – Ανζί
Ουντινέζε – Λίβερπουλ

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
1. Ατλέτικο Μαδρίτης    3    9    6-1
2. Βικτόρια Πλζεν    3    6    5-3
3. Ακαντέμικα    3    1    3-6
4. Χάποελ Τελ Αβίβ    3    1    2-6

1η αγωνιστική

20/9

Χάποελ Τελ Αβίβ – Ατλέτικο Μαδρίτης    0-3
Βικτόρια Πλζεν – Ακαντέμικα    3-1

2η αγωνιστική

4/10

Ακαντέμικα – Χάποελ Τελ Αβίβ    1-1
Ατλέτικο Μαδρίτης – Βικτόρια Πλζεν    1-0

3η αγωνιστική

25/10

Ατλέτικο Μαδρίτης – Ακαντέμικα    2-1
Χάποελ Τελ Αβίβ – Βικτόρια Πλζεν    1-2

4η αγωνιστική

8/11

Ακαντέμικα – Ατλέτικο Μαδρίτης
Βικτόρια Πλζεν – Χάποελ Τελ Αβίβ

5η αγωνιστική

22/11

Ατλέτικο Μαδρίτης – Χάποελ Τελ Αβίβ
Ακαντέμικα – Βικτόρια Πλζεν

6η αγωνιστική

6/12

Χάποελ Τελ Αβίβ – Ακαντέμικα
Βικτόρια Πλζεν – Ατλέτικο Μαδρίτης

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
1. Φενέρμπαχτσε    3    7    7-4
2. Γκλάντμπαχ    3    4    4-4
3. Μαρσέιγ    3    4    7-5
4. ΑΕ Λεμεσού    3    1    1-6

1η αγωνιστική

20/9

ΑΕ  Λεμεσού – Γκλάντμπαχ    0-0
Φενέρμπαχτσε – Μαρσέιγ    2-2

2η αγωνιστική

4/10

Μαρσέιγ – ΑΕ Λεμεσού    5-1
Γκλάντμπαχ – Φενέρμπαχτσε    2-4

3η αγωνιστική

25/10

Γκλάντμπαχ – Μαρσέιγ    2-0
ΑΕ Λεμεσού – Φενέρμπαχτσε    0-1

4η αγωνιστική

8/11

Μαρσέιγ – Γκλάντμπαχ
Φενέρμπαχτσε – ΑΕ Λεμεσού

5η αγωνιστική

22/11

Γκλάντμπαχ – ΑΕ Λεμεσού
Μαρσέιγ - Φενέρμπαχτσε

6η αγωνιστική

6/12

ΑΕ Λεμεσού – Μαρσέιγ
Φενέρμπαχτσε – Γκλάντμπαχ

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
1. Νιούκαστλ    3    7    4-0
2. Μπορντό    3    4    5-4
3. Κλαμπ Μπριζ    3    3    2-5
4. Μαρίτιμο    3    2    1-3

1η αγωνιστική

20/9

Μαρίτιμο – Νιούκαστλ    0-0
Μπορντό – Κλαμπ Μπριζ    4-0

2η αγωνιστική

4/10

Κλαμπ Μπριζ – Μαρίτιμο    2-0
Νιούκαστλ – Μπορντό    3-0

3η αγωνιστική

25/10

Νιούκαστλ – Κλαμπ Μπριζ    1-0
Μαρίτιμο – Μπορντό    1-1

4η αγωνιστική

8/11

Κλαμπ Μπριζ – Νιούκαστλ
Μπορντό - Μαρίτιμο

5η αγωνιστική

22/11

Νιούκαστλ – Μαρίτιμο
Κλαμπ Μπριζ - Μπορντό

6η αγωνιστική

6/12

Μαρίτιμο – Κλαμπ Μπριζ
Μπορντό – Νιούκαστλ

5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
1. Στεάουα Βουκουρεστίου    3    7    5-2
2. Κοπεγχάγη    3    4    2-2
3. Μόλντε     3    3    3-4
4. Στουτγκάρδη    3    2    2-4

1η αγωνιστική

20/9

Στουτγκάρδη – Στεάουα Βουκουρεστίου    2-2
Κοπεγχάγη – Μόλντε    2-1

2η αγωνιστική

4/10

Μόλντε – Στουτγκάρδη    2-0
Στεάουα Βουκουρεστίου – Κοπεγχάγη    1-0

3η αγωνιστική

25/10

Στεάουα Βουκουρεστίου – Μόλντε    2-0
Στουτγκάρδη – Κοπεγχάγη    0-0

4η αγωνιστική

8/11

Μόλντε – Στεάουα Βουκουρεστίου
Κοπεγχάγη – Στουτγκάρδη

5η αγωνιστική

22/11

Στεάουα Βουκουρεστίου – Στουτγκάρδη
Μόλντε - Κοπεγχάγη

6η αγωνιστική

6/12

Στουτγκάρδη – Μόλντε
Κοπεγχάγη – Στεάουα Βουκουρεστίου

6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
1. Ντνιέπρ    3    6    8-3
2. Αϊντχόφεν    3    4    4-3
3. Νάπολι    3    3    5-6
4. ΑΪΚ    3    1    3-8

1η αγωνιστική

20/9

Ντνιέπρ – Αϊντχόφεν    2-0
Νάπολι – ΑΪΚ    4-0

2η αγωνιστική

4/10

ΑΪΚ – Νντιέπρ    2-3
Αϊντχόφεν – Νάπολι    3-0

3η αγωνιστική

25/10

Αϊντχόφεν – ΑΪΚ    1-1
Ντνιέπρ – Νάπολι    3-1

4η αγωνιστική

8/11

ΑΪΚ – Αϊντχόφεν
Νάπολι - Ντνιέπρ

5η αγωνιστική

22/11

Αϊντχόφεν – Ντνιέπρ
ΑΪΚ - Νάπολι

6η αγωνιστική

6/12

Ντνιέπρ – ΑΪΚ
Νάπολι – Αϊντχόφεν

7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
1. Γκενκ    3    7    7-3
2. Βιντεοτόν    3    6    5-4
3. Βασιλεία    3    2    3-4
4. Σπόρτινγκ Λις.    3    1    1-5

1η αγωνιστική

20/9

Γκενκ – Βιντεοτόν    3-0
Σπόρτινγκ Λις. – Βασιλεία    0-0

2η αγωνιστική

4/10

Βασιλεία – Γκενκ    2-2
Βιντεοτόν – Σπόρτινγκ Λις.    3-0

3η αγωνιστική

25/10

Βιντεοτόν – Βασιλεία    2-1
Γκενκ – Σπόρτινγκ Λις.    2-1

4η αγωνιστική

8/11

Βασιλεία – Βιντεοτόν
Σπόρτινγκ Λις. - Γκενκ

5η αγωνιστική

22/11

Βιντεοτόν – Γκενκ
Βασιλεία – Σπόρτινγκ Λις.

6η αγωνιστική

6/12

Γκενκ – Βασιλεία
Σπόρτινγκ Λις. – Βιντεοτόν

8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
1. Ίντερ    3    7    6-3
2. Ρουμπίν Καζάν    3    7    5-2
3. Παρτιζάν    3    1    0-3
4. Νέφτσι Μπακού    3    1    1-4

1η αγωνιστική

20/9

Ίντερ – Ρουμπίν Καζάν    2-2
Παρτιζάν – Νέφτσι Μπακού    1-1

2η αγωνιστική

4/10

Ρουμπίν Καζάν – Παρτιζάν    2-0
Νέφτσι Μπακού – Ίντερ     1-3

3η αγωνιστική

25/10

Ρουμπίν Καζάν – Νέφτσι Μπακού    1-0
Ίντερ – Παρτιζάν    1-0

4η αγωνιστική

8/11

Νέφτσι Μπακού – Ρουμπίν Καζάν
Παρτιζάν - Ίντερ

5η αγωνιστική

22/11

Ρουμπίν Καζάν – Ίντερ
Νέφτσι Μπακού - Παρτιζάν

6η αγωνιστική

6/12

Ίντερ – Νέφτσι Μπακού
Παρτιζάν – Ρουμπίν Καζάν

9ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
1. Λιόν    3    9    8-5
2. Σπάρτα Πράγας    3    6    7-4
3. Αθλέτικ Μπιλμπάο    3    1    3-4
4. Ιρόνι Κιριάτ    3    1    5-8

1η αγωνιστική

20/9

Λιόν – Σπάρτα Πράγας    2-1
Αθλέτικ Μπιλμπάο – Ιρόνι Κιριάτ    1-1

2η αγωνιστική

4/10

Ιρόνι Κιριάτ – Λιόν    3-4
Σπάρτα Πράγας – Αθλέτικ Μπιλμπάο    3-1

3η αγωνιστική

25/10

Σπάρτα Πράγας – Ιρόνι Κιριάτ    3-1
Λιόν – Αθλέτικ Μπιλμπάο    2-1

4η αγωνιστική

8/11

Ιρόνι Κιριάτ – Σπάρτα Πράγας
Αθλέτικ Μπιλμπάο - Λιόν

5η αγωνιστική

22/11

Σπάρτα Πράγας – Λιόν
Ιρόνι Κιριάτ – Αθλέτικ Μπιλμπάο

6η αγωνιστική

6/12

Λιόν – Ιρόνι Κιριάτ
Αθλέτικ Μπιλμπάο – Σπάρτα Πράγας

10ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
1. Λάτσιο    3    5    2-1
2. Μάριμπορ    3    4    4-2
3. Τότεναμ    3    3    2-2
4. Παναθηναϊκός    3    2    2-5

1η αγωνιστική

20/9

Μάριμπορ – Παναθηναϊκός    3-0
Τότεναμ – Λάτσιο    0-0

2η αγωνιστική

4/10

Λάτσιο – Μάριμπορ    1-0
Παναθηναϊκός – Τότεναμ    1-1

3η αγωνιστική

25/10

Παναθηναϊκός – Λάτσιο    1-1
Μάριμπορ – Τότεναμ    1-1

4η αγωνιστική

8/11

Λάτσιο – Παναθηναϊκός
Τότεναμ - Μάριμπορ

5η αγωνιστική

22/11

Παναθηναϊκός – Μάριμπορ
Λάτσιο - Τότεναμ

6η αγωνιστική

6/12

Μάριμπορ – Λάτσιο
Τότεναμ – Παναθηναϊκός

11ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
1. Μπάγερ Λεβερκούζεν    3    7    5-0
2. Μέταλιστ    3    7    4-1
3. Ρόζενμποργκ    3    3    3-4
4. Ραπίντ Βιέννης    3    0    1-8

1η αγωνιστική

20/9

Ραπίντ Βιέννης – Ρόζενμποργκ    1-2
Μπάγερ Λεβερκούζεν – Μέταλιστ    0-0

2η αγωνιστική

4/10

Μέταλιστ – Ραπίντ Βιέννης    2-0
Ρόζενμποργκ – Μπάγερ Λεβερκούζεν    0-1

3η αγωνιστική

25/10

Ρόζενμποργκ – Μέταλιστ    1-2
Ραπίντ Βιέννης – Μπάγερ Λεβερκούζεν    0-4

4η αγωνιστική

8/11

Μέταλιστ – Ρόζενμποργκ
Μπάγερ Λεβερκούζεν – Ραπίντ Βιέννης

5η αγωνιστική

22/11

Ρόζενμποργκ – Ραπίντ Βιέννης
Μέταλιστ – Μπάγερ Λεβερκούζεν

6η αγωνιστική

6/12

Ραπίντ Βιέννης – Μέταλιστ
Μπάγερ Λεβερκούζεν – Ρόζενμποργκ

12ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
1. Αννόβερο    3    7    6-4
2. Λεβάντε    3    6    5-2
3. Τβέντε    3    2    4-7
4. Χέλσινγκμποργκ    3    1    3-5

1η αγωνιστική

20/9

Λεβάντε – Χέλσινγκμποργκ    1-0
Τβέντε – Αννόβερο    2-2

2η αγωνιστική

4/10

Αννόβερο – Λεβάντε    2-1
Χέλσινγκμποργκ – Τβέντε    2-2

3η αγωνιστική

25/10

Χέλσινγκμποργκ – Αννόβερο    1-2
Λεβάντε – Τβέντε    3-0

4η αγωνιστική

8/11

Αννόβερο – Χέλσινγκμποργκ
Τβέντε - Λεβάντε

5η αγωνιστική

22/11

Χέλσινγκμποργκ – Λεβάντε
Αννόβερο - Τβέντε

6η αγωνιστική

6/12

Λεβάντε – Αννόβερο
Τβέντε – Χέλσινγκμποργκ

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «32»

14/2

ΡΕΒΑΝΣ

21/2

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

7/3

ΡΕΒΑΝΣ

14/3

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

4/4

ΡΕΒΑΝΣ

11/4

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

25/4

ΡΕΒΑΝΣ

2/5

ΤΕΛΙΚΟΣ (Άμστερνταμ Αρένα)

15/5

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

Power of love: Παίκτρια δέχεται απειλές για τη ζωή της και ενημέρωσε την αστυνομία-Τι συνέβη;
Power of love: Παίκτρια δέχεται απειλές για τη ζωή της και ενημέρωσε την αστυνομία-Τι συνέβη;
Το Vodafone TV σε ταξιδεύει στο Roland-Garros!
Το Vodafone TV σε ταξιδεύει στο Roland-Garros!
ΠΑΟΚ: Η πρώτη αντίδραση για τη Νέα Τούμπα
ΠΑΟΚ: Η πρώτη αντίδραση για τη Νέα Τούμπα
ΑΕΚ: Ντόπες Χιμένεθ ενόψει Κυπέλλου
ΑΕΚ: Ντόπες Χιμένεθ ενόψει Κυπέλλου

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies