Euro 2020: Μπέιλ και… παραλίγο! (Video)

Euro 2020: Το πολύ καλό σουτ του Γκάρεθ Μπέιλ που όμως δεν κατέληξε στα δίχτυα!

Το ματς στο Άμστερνταμ ανάμεσα σε Ουαλία και Δανία, άρχισε κάπως… μουδιασμένα. Οι δύο ομάδες αρκέστηκαν σε πιο αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά. Τη μονοτονία, ουσιαστικά, ήρθε να «σπάσει» ο Γκάρεθ Μπέιλ! Με τον αγαπημένο τρόπο του αρχηγού των Ουαλών!

Ο έμπειρος άσος πήρε την μπάλα στο 10ο λεπτό απ’ τα δεξιά. Βρήκε λίγο χώρο και κινήθηκε διαγώνια, φτάνοντας εκτός περιοχής σε ένα καλό σημείο για σουτ για τη δική του ικανότητα φυσικά.

Με το… θανατηφόρο αριστερό του σούταρε δυνατά, αλλά η μπάλα δεν πήρε τα φάλτσα που θα ήθελε κι έτσι έφυγε λίγο άουτ απ’ το κάθετο δοκάρι του Σμάιχελ! Ήταν η πρώτη ευκαιρία στην αναμέτρηση της «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα»!

Δείτε το σουτ του Γκάρεθ Μπέιλ στο video που ακολουθεί:

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1