Euro 2020: Αυτογκόλ ο Ντεμιράλ, 1-0 η Ιταλία! (Video)

Euro 2020: Δεν πήρε πολύ χρόνο στην Ιταλία να προηγηθεί στο δεύτερο μέρος, με ένα γκολ που έβαλαν μόνοι τους οι Τούρκοι!

Οκτώ λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο του Ολίμπικο, ήταν αρκετά για τους Ιταλούς. Η ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι άνοιξε το σκορ απέναντι στους Τούρκους, σημειώνοντας το πρώτο γκολ του Euro 2020! Βέβαια για να τα καταφέρουν, χρειάστηκε πέρα από μια ωραία επίθεση και η συμβολή ενός αντιπάλου! Βλέπετε πρόκειται για αυτογκόλ!

Στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης, η Ιταλία βρήκε λίγο χώρο για να επιτεθεί, απέναντι στους Τούρκους που συνήθως είχαν 11 παίκτες πίσω απ’ την μπάλα. Ο Μπεράρντι έγινε κάτοχος στα δεξιά, με τον ακραίο μεσοεπιθετικό να βρίσκεται στην περιοχή.

Έκανε το γύρισμα προς τον Ιμόμπιλε, με τον Ντεμιράλ να πετάγεται στην πορεία της μπάλας. Περισσότερο ήταν κίνηση απόγνωσης για να αποφύγει το να βάλει αυτογκόλ στο σημείο που βρισκόταν, αλλά δε γινόταν. Ο στόπερ της Γιουβέντους είδε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του απ’ τη δική του προσπάθεια και οι Ιταλοί πανηγύριζαν το 1-0!

Δείτε το πως σημειώθηκε το πρώτο γκολ του Euro 2020:

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ