Ολυμπιακοί Αγώνες: Εκτός Αγώνων το μεγάλο φαβορί για χρυσό μετάλλιο, Τζέφρι Καμγουόρορ

Ολυμπιακοί Αγώνες: Ένας τραυματισμός στον αστράγαλο θέτει εκτός αγώνων τον Τζέφρι Καμγουόρορ, που ήταν το μεγάλο φαβορί για το χρυσό μετάλλιο στα 10.000μέτρα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Ο Κενυάτης δρομέας μεγάλων αποστάσεων, που ήταν και ο νικητής του Μαραθωνίου της Νέας Υόρκης το 2019, τέθηκε εκτός Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο, λόγω τραυματισμού στον αστράγαλο.

Ο τρεις φορές παγκόσμιος πρωταθλητής ημιμαραθωνίου και πρώην κάτοχος του παγκόσμιου ρεκόρ, Τζέφρι Καμγουόρορ, ήταν μεταξύ των φαβορί για το χρυσό μετάλλιο στα 10.000 μέτρα στο κορυφαίο αθλητικό γεγονός.

Ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι τον Ιούνιο του περασμένου έτους ο 28χρονος δρομέας είχε σταθεί και πάλι άτυχος, καθώς τον είχε χτυπήσει μοτοσικλέτα, προκαλώντας του κάταγμα στην κνήμη.

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!