Ερμής Κ.-Θύελλα Μ. 4-3

Τη νίκη με σκορ 4-3 πήρε ο Ερμής Κορυδαλλού  κόντρα στην Θύελλα Μοσχάτου για την 26η αγωνιστική του 1ου ομίλου της μεγάλης κατηγορίας της ΕΠΣ Πειραιά.

Η ομάδα του Κορυδαλλού με αυτό το τρίποντο παραμείνει δεύτερη στη βαθμολογία του πρώτου ομίλου, ενώ η Θύελλα Μοσχάτου διατηρήθηκε στην τέταρτη θέση έχοντας ωστόσο, ένα ματς περισσότερο.

Στο παιχνίδι μπήκε πιο δυνατά ο Ερμής, ο οποίος άνοιξε το σκορ με τον Ζιούπα στο 5’. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, καθώς ο Ασιέγκου ισοφάρισε στο 15’ , ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Βαγενάς έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ.  Ωστόσο ο Τσατσαρωνάκης  στο 30’ έφερε το ματς στα ίσια και έστειλε τις ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, ο Μπούκης έκανε το 3-2 στο 55’ ενώ ο Τσατσαρωνάκης στο 62’ πέτυχε το 4-2. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Μοσχάτου ήταν να μειώσει με τον Νικολόπουλο στο 86’ διαμορφώνοντας το τελικό 4-3.

Ερμής Κορυδαλλού: Κώτσιας, Γκουμαλάτσος, Παπανίκου, Βεντούρης (58 Μωράκης),  Τσικλάτζε, Μπούκης, Ζούπας (67’ Κανναβός), Σταύρου, Λαζάκης, Τσατσαρωνάκης,  Παυλάκης (30’ Μελανιφίδης).

Θύελλα Μοσχάτου: Γερογίαννης, Μανιάτογλου, Ιριώτης, Βερέσεγλου, Ναυπλιώτης, Αντόνοφ, Ισχανίδης, Ασιέγκου, Βαγενάς (60’ Διδωνοπουλός), Νικολόπουλος, Τάνκου.

Οι 10 διάσημοι παίκτες τυχερών παιχνιδιών που κατέληξαν στη φυλακή!
Ολυμπιακός: Τρίτη ελληνική ομάδα σε ημιτελικά Ευρώπης μετά τον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR-Περιστέρι, Ολυμπιακός-Ναντ και Τσιτσιπά
Παναθηναϊκός AKTOR - Περιστέρι: Γιορτάζει με τον κόσμο του στο ΟΑΚΑ πριν τη μάχη των playoffs