Παρνασσός – Μετέωρα 1-2

Με ανατροπή πήραν την πρόκριση για τη συνέχεια του Κυπέλλου Ερασιτεχνών τα Μετέωρα, καθώς επικράτησαν 2-1 του Παρνασσού στον Ορχομενό.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και δυο 19’ κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Καλλέργη από τον Γεωργίου. Την εκτέλεση από την άσπρη βούλα ανέλαβε ο Καρακατσάνης για το 1-0. Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, ενώ τα Μετέωρα ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 78’ μετά από σέντρα του Γκόβαρη, μόνος του στο δεύτερο δοκάρι με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Και δέκα λεπτά αργότερα ο Κεραμάς και πάλι ολοκλήρωσε την ανατροπή, γράφοντας το 1-2, που ήταν και το τελικό σκορ. Στην επόμενη φάση τα Μετέωρα θα αντιμετωπίσουν τον Αετό Ορφανού.

Παρνασσός: Λύτρας, Μανώλης, Τσώνης, Κουρελής, Ολντάσι, Καρακατσάνης (58’ Γκαλαμέλος Λ.), Γούλας, Καλλέργης, Μαρτιναίος (72’ Μυλωνάς), Καράι

Μετέωρα: Γεωργίου, Τσικάρης, Σιούτας, Αγγελάκης, Παππάς, Αυγέρος, Γκόβαρης, Παπαγεωργόπουλος (58’ Κουβέλας), Γιαννούλας (46’ Σιαφάκας/ 68’ Σαμούτης), Κεραμάς, Βουλτσίδης

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι