Φωστήρας Καις.-Δάφνη Αθ. 5-1

Ο Φωστήρας Καισαριανής πραγματοποίησε ένα ακόμα βήμα προς την άνοδο στην Β’ Αθηνών.

Ο πρωτοπόρος του δεύτερου ομίλου της Γ’ Αθηνών έφτασε στους πενήντα βαθμούς και παρέμεινε τρεις μπροστά από το Κουκάκι τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος. Το σκορ άνοιξε στο 38’ με γκολ του Καρβουνιάρη, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μεκολάρι πέτυχε το 2-0.

Το σκορ πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς ο Κομνηνός σκόραρε πέναλτι στο 65’ και ο Σχινάς σημείωσε δύο ακόμα γκολ στο 75’ και στο 82’. Από την πλευρά των φιλοξενουμένων, ο Σοφός μείωσε προσωρινά σε 4-1 στο 80ο λεπτό.

Φωστήρας Καισαριανής: Μπαξεβάνης, Μπιλάνης, Γαλανάκης, Γκοβόλιας, Κισισβίλι, Καλλίνικος, Σχινάς, Βερτζιλιός Α., Αλευρής (55’ Γώγος), Καρβουνιάρης (60’ Χατζηστεφάνου), Μεκολάρι (60’ Βερτζιλιός Κ.).
Δάφνη: Γκουρής, Δίπλαρης, Λασταράκης, Μάγος, Μελανίτης, Λαμπρόπουλος, Αϊδώνης, Παπαδόπουλος, Σοφός, Κουτσουράκης, Τάσσιος.

Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία