Εθνικός: «Θεατές του Θεάτρου του παραλόγου»

Ανακοίνωση εναντίον της διαιτησίας εξέδωσε η διοίκηση του Εθνικού Πειραιώς 1923 με αφορμή το 1-1 κόντρα στον Ερμή Κορυδαλλού, ματς που συνοδεύτηκε από επεισόδια που έγιναν από οπαδούς του Εθνικού.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Σήμερα (σ.σ. χθες) στο γήπεδο του Κορυδαλλού -δυστυχώς- γίναμε θεατές του Θεάτρου του παραλόγου. Στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων - που για άγνωστο λόγο κράτησε ο διαιτητής - και με ανύπαρκτο φάουλ από το οποίο προήλθε η ισοφάριση, η ομάδα μας έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς στερώντας μας την ευκαιρία να πανηγυρίσουμε τη νίκη απέναντι στον Ερμή. Από το πρώτο λεπτό του αγώνα αντιμετωπιστήκαμε εχθρικά από τον κύριο Καριοφύλλη λες και ήθελε να μας αποδείξει κάτι. Τι; Μόνο ο ίδιος ξέρει. 'Οσο για τη συμπεριφορά κάποιων παικτών του Ερμή οι οποίοι έδειξαν τα γεννητικά τους όργανα μετά την επίτευξη της ισοφάρισης προκαλώντας τους φίλους του Εθνικού, φαίνεται με αυτόν τον τρόπο ο Ερμής εννοεί την ανταπόδοση στο ότι εμείς δώσαμε δανεικό τον ποδοσφαιριστή Γκορόγια που είναι ένας από τους καλύτερους παίκτες της ομάδας του. Ο Εθνικός, όπως έχει αποδείξει μέχρι τώρα στην πορεία του, κερδίζει τους αγώνες μέσα στο γήπεδο και αυτό θα συνεχίζει να κάνει. Διοίκηση, προπονητικό τιμ, ποδοσφαιριστές και κόσμος θα είμαστε ένα για να μπορέσουμε να πετύχουμε τον στόχο μας».

Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS
Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»