Ειρήνη – Καματερό 0-1

«Διπλό» ψυχολογίας πήρε το Καματερό στην έδρα της Ειρήνης.

Νίκη ψυχολογίας και μόνο χαρακτηρίζεται αυτή του Καματερού κόντρα στην Ειρήνη αφού από βαθμολογικής πλευράς τα πράγματα μένουν στάσιμα.

Το παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της Πετρούπολης ήταν αρκετά ενδιαφέρον αφού από την αρχή της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 5ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ για τους γηπεδούχους το οποίο κρίθηκε καθαρό αφού είχε περάσει την γραμμή.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα μια αψυχολόγητη κίνηση του Μαρκολιά κόστισε για τους γηπεδούχους αφού ο παίκτης θεώρησε ότι είχε σφυριχτεί φάουλ με αποτέλεσμα να πιάσει την μπάλα με τα χέρια, ενώ στην πραγματικότητα ο διαιτητής είχε αφήσει πλεονέκτημα στη φάση. Το πέναλτι που χρεώθηκε η Ειρήνη εκτελέστηκε από τον Μπαλλή που υπέγραψε και το τελικό 0-1 στον αγώνα της Πετρούπολης.

Ειρήνη: Λιβανός, Τσώνης (30’ Δούμας Π.), Μπίτζας (46’ Λέβας), Ασημακόπουλος, Μαρκολιάς, Βαλμάς, Λιόντος, Δούμας Γ., Μαλαβάζος (81’ Καμβάλης), Λάμπρου, Κιλίτσης

Καματερό: Μεταξάς, Κουτσοκέρας, Μαστρογιαννάκης, Τόλιας, Θεοδώρου, Σαββάκης, Τρακόσης (89’ Τριφύλλης), Γέγιες, Τσούλιας (70’ Σαμαριώτης), Πιπίνης, Μπαλλής

Παναθηναϊκός: «Στο στόχαστρο ο Αντώνης Παπαδόπουλος της Ντόρτμουντ»
«Στροφή» στους Έλληνες από τις μεγάλες ομάδες της Super League!
ΝΒΑ: Πρόστιμο 25.000 δολαρίων στον Ράσελ