Με κεκτημένη ταχύτητα η Τσέλσι

Μετά το διπλό στην Ολλανδία η αγγλική ομάδα μπορεί να πάρει και στο σπίτι της τη νίκη κόντρα στον Άγιαξ

Η Τσέλσι πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Άγιαξ με 1-0, με τον Μπατσουαγί να πετυχαίνει το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση υπέρ των λονδρέζων. Το ματς ήταν ιδιαίτερα ισορροπημένο και χωρίς τις πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Το μόνο αξιοσημείωτο είναι ένα γκολ που πέτυχε ο Άγιαξ με τον Πρόμες, το οποίο έπειτα από τη χρήση VAR ακυρώθηκε καθώς ο σκόρερ βρισκόταν ελάχιστα πιο μπροστά από τον τελευταίο αμυντικό της Τσέλσι.

Η ομάδα του Λονδίνου πήρε τελικά τη νίκη με γκολ που πέτυχε ο Μπατσουαγί τέσσερα λεπτά πριν από το φινάλε του παιχνιδιού, με τους φιλοξενούμενους να κατακτούν τρεις πολύτιμους βαθμούς ενόψει της συνέχειας του ομίλου. Πλέον απόψε στην Αγγλία έχει το πάνω χέρι για να πάρει τη νίκη και θα την ποντάρουμε.

Από εκεί και πέρα σοκ στις καθυστερήσεις για τη Βαλένθια, με τη Λιλ να ισοφαρίζει 1-1 στις καθυστερήσεις. Οι Γάλλοι έχασαν πολλές ευκαιρίες, λυτρώθηκαν στο τέλος, αν και θα μπορούσαν να πάρουν την πρώτη τους νίκη στον όμιλο. Οι Νυχτερίδες βρέθηκαν στην 3η θέση και στο -2 από την κορυφή, ενώ η Λιλ διατήρησε ελάχιστες ελπίδες. Με δέκα ολοκλήρωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, πιο επιθετικοί, αλλά δεν είχαν την ουσία. Σήμερα η Βαλένθια μπορεί να πάρει τη νίκη και να μας πληρώσει για τα καλά. Τέλος θα κλείσουμε με το διπλό της Λειψίας στην έδρα της Ζενίτ.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ-ΛΙΛ 1 1.80
ΤΣΕΛΣΙ-ΑΓΙΑΞ 1 1.80
ΖΕΝΙΤ-ΛΕΙΨΙΑ 2 2.30

Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»