«Κλειδώνει» την πρόκριση ή έρχεται ανατροπή;

Ο ΠΑΟΚ, μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος, θέλει να προκριθεί και στον τελικό του κυπέλλου. Σήμερα, στις 16:00, αντιμετωπίζει στην Τρίπολη τον Αστέρα, στο δεύτερο ημιτελικό.

Έχει το προβάδισμα για την πρόκριση, μετά τη νίκη του με 2-0 στο πρώτο παιχνίδι στην Τούμπα. Ο Λέο Μάτος ήταν ο σκόρερ και των δύο τερμάτων, στο 17ο λεπτό και στο 6ο των καθυστερήσεων. Θα «σφραγίσει» την πρόκριση για τον τελικό της 11ης Μαΐου ή θα κάνει την ανατροπή ο Αστέρας;

Το 2-0 κυνηγάει η ομάδα της Τρίπολης για να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα. Το 3-0 της δίνει το εισιτήριο για τον τελικό. Ο ΠΑΟΚ θα κυνηγήσει το γκολ και στο δεύτερο ημιτελικό. Προκρίνεται και με ήττα με 1 γκολ διαφορά, ακόμα και με 2 αν καταφέρει να σκοράρει.

Το Pamestoixima.grπροσφέρει ειδικό στοίχημα με ιδιαίτερα ανταγωνιστική απόδοση για τη νίκη του Αστέρα Τρίπολης με 2-0 ή 2-1 ή 3-0 στο σημερινό ημιτελικό του κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ.
Ο Αστέρας κέρδισε για τελευταία φορά εντός έδρας τον ΠΑΟΚ, πριν από ένα χρόνο, με 3-2. Στις δύο αναμετρήσεις τους, για το εφετινό πρωτάθλημα, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 στην Τούμπα και με 0-3 στην Τρίπολη.

Βέροια: Ο Πρόδρομος Κουτσούκης ενεπλάκη σε τροχαίο δυστύχημα