«Κλοπή» για Άρη στην Τουρκία!

Την ήττα 95-94 από την Μπάνβιτ γνώρισαν οι «κίτρινοι» στην Τουρκία, με τους διαιτητές να στερούν το «διπλό» από το «συγκρότημα» του Δημήτρη Πρίφτη.

Οι Θεσσαλονικείς είχαν τη νίκη στα… χέρια τους, ωστόσο, στην τελευταία τους επίθεση δεν πήραν καθαρό φάουλ στον Τσαϊρέλη και στο τέλος, η Μπάνβιτ με απίστευτο τρίποντο έστειλε το ματς στην παράταση.

Ωστόσο, τα διαιτητικά… προβλήματα δεν σταμάτησαν εκεί, μια και ο Άρης επέστρεψε από το 93-85, πέρασε μπροστά, αλλά ο Όρελικ με νέο buzzer beater έδωσε τη νίκη στην Μπάνβιτ.

Πάντως, η «κίτρινη» ΚΑΕ μετά το τέλος του αγώνα, κατέθεσε ένσταση. Αναλυτικά: «Ένσταση, με την οποία ζητά την υπέρ του κατακύρωση του αγώνα, υπέβαλλε ο Άρης μετά τη λήξη της αναμέτρησης με την Banvit.

Η ομάδα μας υποστηρίζει ότι όταν ο Tadija Dragicevic πέτυχε το τρίποντο που έγραψε το 93-94, στο χρονόμετρο απέμεναν 26.6 δευτερόλεπτα για τη λήξη της παράτασης. Μετά το κόψιμο του Σπύρου Μούρτου στον Theodore, το χρονόμετρο έδειχνε 1.7 δευτερόλεπτα για τη λήξη, κάτι που σημαίνει ότι είχε λήξει ο χρόνος των 24'' για την τουρκική ομάδα».

NBA: Ισόβιος αποκλεισμός στον Πόρτερ για παράνομο στοιχηματισμό!
Champions League: Η Ρεάλ Μαδρίτης "έκλεψε" την πρόκριση στην Αγγλία!
Θλίψη στον ελληνικό στίβο: Πέθανε ο Κώστας Ηλίας
Champions League: Στα ημιτελικά η Μπάγερν Μονάχου