2ος Όμιλος Νότου: Ακάθεκτος ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου

2ος Όμιλος Νότου: Ακάθεκτος ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Το «πέντε στα πέντε» έκανε ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου στο 2ο Όμιλο Νότου της Γ’ Εθνικής, κερδίζοντας και τον Ηρόδοτο με 74-65.

Κατά πόδας ακολουθούν το Κορωπί που νίκησε με 71-61 τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης, ο Σπόρτιγκ που επιβλήθηκε με 85-72 της Πεύκης και ο Πόλις Καλλιθέας, 68-59 την Ακαδημία Ρεθύμνου στο «Μελίνα Μερκούρη». Έδαφος έχασε ο Εργοτέλης μετά την ήττα του με 87-78 από το Αιγάλεω, όπως και οι Άγιοι Θεόδωροι Αρχαγγέλων που είδαν το Διαγόρα Δρυοπιδέων να περνάει από το Βενετόκλειο. «Διπλό» είχαμε και για τον Κάδμο, 97-74 τον Ιωνικό Ν.Φ. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής

Ηρόδοτος - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 65-74

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Τσακαλογιάννης.
Δεκάλεπτα: 16-20, 27-40, 46-57, 65-74.
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Πυργιώτης 1, Τσαμπής 20 (3), Μαιστρέλης 3 (1), Χρύσης 16, Καρλάφτης 6 (2), Γρύλλης, Παρδακάς 6, Μητρόπαπας, Βαρνάβας 3, Χωματάς, Μαυρόπουλος 8, Χαρατσής 2.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Σαββάτης): Νικατζάμ 8, Στραγανιώτης 19 (2), Πιτσάι 6, Ξιούρας 13 (2), Μπάλας, Δορκοφύκης 4, Αντωνόπουλος 4, Φρουσκλιάς 15 (1), Χαλβατζής, Γιαννόπουλος, Ανδρεάτος 9 (1), Τσιλάγας 3.

Σπόρτιγκ - Πεύκη 85-72

Διατητές: Μηλαπίδης, Γρίβα.
Δεκάλεπτα: 16-21, 27-35, 54-58, 85-72.
Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Συμεόπουλος 9, Ηλιάδης, Μπαλαμπάνης, Πασπαλάς 2, Βαθρακοκοίλης 20 (1), Χαρακτινός 9 (1), Πρόγκας, Πλουτέτσκι 16 (2), Φιλιππόπουλος 14 (1), Τσαπρούνης 12.
Πεύκη (Μποζίκας): Βιδάλης 23 (6), Γαπκιάδης 15 (4), Νικολαΐδης, Λογοθέτης, Δρακόπουλος 4, Μπαρμπαρής 5, Εμίρης 9 (1), Μαπαλιωτάκης 14, Κουκάκης 2.

Κορωπί - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 71-61

Διαιτητές: Αναγνώστου, Πλιάκας.
Δεκάλεπτα: 14-12, 41-28, 59-46, 71-61.
Κορωπί (Κονδύλης): Ντάσης 9 (1), Μελάς 7 (1), Κούσουλας 6 (1), Κούγιας, Υφαντής 6, Τύρλας 19, Κερασοβίτης 6, Νικολού 2, Τσιουμπρής 16 (3), Παπαδοπούλος, Κάταρης.
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 3 (1), Φαλέκας 10, Βλασσόπουλος 3 (1), Βούζας 7, Ντεφούδης 8, Συριστρατίδης 12, Βουρλίτης 1, Μπελτίσης 7 (2), Δαρμογιάννης 5, Ιορδάνου, Δρίβας 5 (1).

Ακαδημία Ρεθύμνου - Πόλις Καλλιθέας 59-68

Διαιτησία: Σοφιανόπουλος, Κουτσοδήμος.
Δεκάλεπτα: 12-24, 29-41, 41-52, 59-68.
Ακαδημία Ρεθύμνου (Θεοδωρουλάκης): Καραπέτσας, Κριθινάκης 4, Σκεμπής 2, Μαραυγάκης 6 (1), Χρυσουλάκης 4, Μαραγκάκης 9, Σταμούλης 6 (1), Κωνσταντίνου, Μπαλάφας 17, Μπελεφάντης, Τζαγκαρούλης 5, Δουλγεράκης 6.
Πόλις Καλλιθέας (Κακαλιάς): Μπογδανίδης 7 (1), Τσάτας 2, Κόκκινος, Καρλάφτης 10 (1), Κωσταντώνης 12 (3), Δεληζιώτης 14 (4), Κασπαριάν 9 (1), Λάβαρης, Λάφτσης 7 (1), Τσεμπελής, Μακρόπουλος 7, Νουόκε.

Ιωνικός Ν.Φ. - Κάδμος 74-97

Διαιτητές: Χριστινάκης, Καρανικόλα.
Δεκάλεπτα: 21-33, 37-56, 54-74, 74-97.
Ιωνικός Ν.Φ. (Σταϊκόπουλος): Γιανιώδης 6,Μελλεούνης 19 (1), Σβερκούνος 22 (2), Σβορώνος 9 (1), Χριστοδούλου 7, Σωτηρίου 2, Τσούπρος 3 (1),Παπανδρέου 6, Ατυλιανός, Καμπανάς, Κριτσοτάκης, Καφούρος.
Κάδμος (Αναστασίου): Τομαράς 22 (5), Μητρόπουλος 11 (3), Σαμουρέλης 10, Δρακάκης 16, Κουπές 8 (1), Παπαδάκης 3 (1), Γ. Χαρατσής 13 (1), Γκρινιάρης 14 (1), Π. Χαρατσής, Νικολάου, Μπεκρής, Κατσούλας.



Μάρκος Σεφερλής: Στο αεροδρόμιο τα ξημερώματα για να υποδεχθεί τον θριαμβευτή Ολυμπιακό
Μάρκος Σεφερλής: Στο αεροδρόμιο τα ξημερώματα για να υποδεχθεί τον θριαμβευτή Ολυμπιακό
Ο Ματίας Λεσόρ σε ρόλο οργανωτή κερκίδας στο ΟΠΑΠ Game Time
Ο Ματίας Λεσόρ σε ρόλο οργανωτή κερκίδας στο ΟΠΑΠ Game Time
Οι 10 διάσημοι παίκτες τυχερών παιχνιδιών που κατέληξαν στη φυλακή!
Οι 10 διάσημοι παίκτες τυχερών παιχνιδιών που κατέληξαν στη φυλακή!
Ολυμπιακός: Τρίτη ελληνική ομάδα σε ημιτελικά Ευρώπης μετά τον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ
Ολυμπιακός: Τρίτη ελληνική ομάδα σε ημιτελικά Ευρώπης μετά τον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ
©2011-2024 Onsports.gr - All rights reserved