Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές της πρεμιέρας

Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές της πρεμιέρας

Στο Λίντο, με την αναμέτρηση ανάμεσα στον Εργοτέλη και τον Παπάδο Γέρα, θα κάνει αύριο (12/10) πρεμιέρα η νέα Γ’ Εθνική.

Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ανακοίνωσε το ακριβές πρόγραμμα του διημέρου (12-13/10), και για τους τέσσερις ομίλους της Γ’ Εθνικής, μαζί με τους διαιτητές και τους κομισάριους που θα σφυρίξουν στους αγώνες. Αναλυτικά…

1ος Όμιλος, Κυριακή 13/10

Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη - Αγρίνιο Κρεσταινίτης, Νάστος (Φαλούκας)
Παπάγου 17.00 Παπάγου - Μεσσήνη Α. Σπυρόπουλος, Ντάνος (Πετράκης)
Παν. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ - Προμηθέας Καρακάσης, Κωνσταντινίδου
Τέντα 17.00 Καλαμάτα - Κορωπί Καραλής, Στ. Σταθόπουλος (Γιαλικάρης)
2ο Λύκ. Αμαρουσίου 17.00 Νίκη Αμαρουσίου - Γαλάτσι Μαραμής, Μηλαπίδης (Μπουρνάς)
Αγ. Θεοδώρων Κορ. 17.00 Απόλλων Αρχ. Κορίνθου - Σπόρτιγκ Νάκας, Ζέρβας (Πετρόπουλος)

2ος Όμιλος

Σάββατο 12/10
Λίντο 16.00 Εργοτέλης - Παπάδος Γέρας Στρέμπας, Ουσταμπασίδης (Γιαννακουδάκης)

Κυριακή 13/10
Κ.Γ. Περάματος 16.00 Φάρος Κερατσινίου - Βούρειος Χίου Καμήτσος, Καρπάνος (Βαμβακάς)
Κύμης Ν.Μαρ. 17.00 Κύμη - Ίκαρος Ν. Σμύρνης Λιότσος, Μαυρατζάς (Ιωάννου)
Ν. Σμύρνης 17.30 Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ηρόδοτος Μαντήλας, Τζαμάκου (Ζώης)
Περάματος 18.30 Ερμής Περάματος - Πεύκη Μαγκουνής, Τσολάκος (Νάκος)

3ος Όμιλος, Κυριακή 13/10

«Β. Παρασκευοπούλου» 18.00 Μεταμόρφωση Βόλου - Αστέρας Λάρισας Κοϊμτζόγλου, Τζιοπάνος (Μόρφης)
ΔΑΚ Βόνιτσας 18.00 Βόνιτσα - Τιτάνες Παλαμά Κατωτικίδης, Παπανικολάου (Κωστής)
Αγ. Θωμά Λάρ. 18.00 Φοίνικας Λάρισας - Αριστοτέλης Φλώρινας Καρακατσανίδης, Κ. Ταρενίδης (Μπεκιάρης)
ΔΑΚ Γρεβενών 18.00 Πρωτέας Γρεβενών - Λάρισα Τζιβελεκίδου, Μανιός (Βόντζας)
ΔΑΚ Μελίκης 18.00 Μελίκη - Διόσκουροι Κοζάνης Κατσιάνης, Μαραθιώτης (Μελανίδης)
Καστοριάς 18.00 Καστοριά - Μακαμπή Ξέρας, Μελανίδης (Παντελάκης)

4ος Όμιλος, Κυριακή 13/10

Ευκαρπίας 18.00 Ευκαρπία - Ανατόλια Σιταρίδης, Δαμίγος (Παραλικίδης)
«Δ. Κραχτίδης» 18.00 Τιτάνες Δράμας - Ιωνικός Ιωνίας Παπαγεωργίου, Ελευθεριάδης (Λαμπρίδης)
Αρναίας 18.30 Απόλλων Αρναίας - Ασπίς Ξάνθης Πετανίδου, Τσοκόλης (Μηνοβγιούδης)
Μαντουλίδης 18.00 Μαντουλίδης - Αγ. Βαρβάρα Καβ. Τσουμαχίδης, Ζαχαρης (Λαδένης)
Περαίας 18.00 Ακτή Ζέφυρος - ΜΕΝΤ Φουτζήλας, Γαζέτας (Βαφείδης)
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή - Εθνικός Αλεξ. Δημάδης, Γιαννούλης (Γκουρτζελίδης)

Τι ποντάρουμε στο Ατρόμητος - Πλατανιάς
Τι ποντάρουμε στο Ατρόμητος - Πλατανιάς
Επανέναρξη με φόντο τα τελικά!
Επανέναρξη με φόντο τα τελικά!
Τι ποντάρουμε στο Πανιώνιος - Παναθηναϊκός
Τι ποντάρουμε στο Πανιώνιος - Παναθηναϊκός
Συναγερμός στις Ένοπλες δυνάμεις για θερμό επεισόδιο στο Αιγαίο - Έτσι θα «χτυπήσουν» οι Τούρκοι
Συναγερμός στις Ένοπλες δυνάμεις για θερμό επεισόδιο στο Αιγαίο - Έτσι θα «χτυπήσουν» οι Τούρκοι

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης