Τσιμπόνα: Η κατάκτηση του πρωταθλήματος Κροατίας (video)

Η Τσιμπόνα Ζάγκρεμπ κατέκτησε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το πρωτάθλημα στην Κροατία που ήταν το 18ο στην ιστορία του συλλόγου, με 3-0 νίκες επί της Ζαντάρ στους τελικούς.

Η Τσιμπόνα νίκησε και στον τρίτο τελικό, αυτή τη φορά με 101-83 τη Ζαντάρ και σήκωσε το τρόπαιο με συνολικά 5-0 νίκες στα πλέι οφ. Μάλιστα, έκανε το νταμπλ αφού είχε κατακτήσει και το Κύπελλο Κροατίας φέτος.

Δείτε το βίντεο:

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»