NBA: Δεν άντεξαν χωρίς Giannis οι Μπακς στο Ντάλας (video)

Οι Μπακς γνώρισαν την ήττα από τους Μάβερικς με 116-101.

Για τρίτο παιχνίδι έλειπε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και οι Μιλγουόκι Μπακς λύγισαν Ντάλας και γννωρίζοντας την ήττα από τους Μάβερικς με 116-101.

Τα «ελάφια» ήταν ανταγωνιστικά για τρία δωδεκάλεπτα, αλλά στη συνέχεια δεν άντεξαν την πίεση. Οι Μπακς προηγήθηκαν στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, οι Μάβερικς κατάφεραν να προηγηθούν με 80-72 στην τρίτη περίοδο. Το Μιλγουόκι έτρεξε ένα σερί 12-0 για το 80-84, αλλά στη συνέχεια κατέρρευσαν.

Οι Ντόντσιτς-Πορζίνγκις άρχισαν να… πυροβολούν και με επιμέρους σκορ 36-17 στο τέταρτο δωδεκάλεπτο οδήγησαν τους Μάβερικς στην επικράτηση με 116-101.

Από τους Μπακς ο Ντιβιτσέντζο είχε 22 πόντους, ο Πόρτις 20 πόντους και 14 ριμπάουντ, ο Λόπεζ 16 πόντους, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σε 18 λεπτά συμμετοχής είχε 2 πόντους με 1/1 δίποντο, 0/1 τρίποντο, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για το Ντάλας ο Ντόντσιτς είχε 27 πόντους με 9 ριμπάουντ και 9 ασίστ, ο Πορζίνγκις 26 πόντους και 17 ριμπάουντ, ο Ρίτσαρντσον 14 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-31, 55-56, 80-84, 116-101.

Milwaukee Bucks vs Dallas Mavericks Full Game Highlights | 2020-21 NBA Season

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ