NBA: Δεν έφτανε ο Γιάννης - Τρίτη σερί ήττα για Μπακς (video+photos)

NBA: Νέα ήττα για Μπακς, καθώς ηττήθηκαν από τους Οκλαχόμα Θάντερ με 114-109 - Triple double από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, και έφτασαν σε μία δίκαιη επικράτηση στο «Chesapeake Energy Arena».

Ο Έλληνας σούπερ σταρ πέτυχε 27 πόντους, μάζεψε 17 ριμπάουντ, μοίρασε 10 ασίστ, ενώ είχε 3 κλεψίματα και ισάριθμα κοψίματα σε 36 λεπτά αγώνα.

Για άλλο ένα παιχνίδι στο πλευρό του «Greek Freak» στάθηκε ο Κρις Μίντλετον με 23 πόντους, με τον Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο να προσθέτει άλλους 17 πόντους.

Για τους Θάντερ, τώρα, ξεχώρισε ο Τζάστιν Τζάκσον με 22 πόντους, ενώ από εκεί και πέρα, ο Αλ Χόρφορντ είχε 20 πόντους, ο Λούκετζ Ντορτ 19 πόντους και ο Ντάριους Μπάζλεϊ με 18 πόντους.

Κάπως έτσι η Οκλαχόμα έφτασε στο 11-15, ενώ οι Μπακς έπεσαν στο 16-11 και βρίσκονται στη δεύτερη θέση, με τους Σίξερς να είναι στην κορυφή και τους Νετς να ακολουθούν.

Highlights: Bucks 109 - Thunder 114 | Giannis Antetokounmpo Triple-Double | 2.14.21

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!