NBA: Οι Πέισερς βρήκαν αντίδοτο για Giannis και… διέλυσαν τους Μπακς! (photos+video)

Στην δεύτερη χειρότερη φετινή εμφάνιση υποχρέωσαν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο οι Πέισερς στην Ιντιάνα, με αποτέλεσμα να φτάσουν άνετα στη νίκη 109-96 επί των Μπακς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν εξαιρετικά στον αγώνα και με σερί 20-0 κατάφεραν να «κλείσουν» την πρώτη περίοδο 35-14 και να βάλουν τις βάσεις για μία άνετη νίκη. Μάλιστα, κατάφεραν να μην επιτρέψουν στα «Ελάφια» να πλησιάσουν στο σκορ και πανηγύρισαν μία ακόμα σημαντική νίκη.

Οι Πέισερς κατάφεραν να βρουν… αντίδοτο και για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο. Ο Έλληνας σούπερ σταρ κινήθηκε σε… ρηχά νερά, έχοντας 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και 4 λάθη σε 32 λεπτά. Πρώτος σκόρερ για τους Μπακς ήταν ο Μίντλετον με 19 πόντους.

Από την άλλη, πρώτος σκόρερ για τους Πέισερς ήταν ο Σαμπόνις με 17 πόντους, αλλά σημαντική ήταν η συνεισφορά και των Ολαντίπο, Γιανγκ και Τέρνερ, που πρόσθεσαν από 15 πόντους, έκαστος.