Ρεάλ Μαδρίτης-Βιλερμπάν 91-84: Βασιλική… ανατροπή

Σαρωτική στο τέταρτο δεκάλεπτο, η Ρεάλ Μαδρίτης επιβλήθηκε 91-84 της Βιλερμπάν.

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στη Βιλερμπάν με 91-84. Η «Βασίλισσα» βρέθηκε από νωρίς να κυνηγά στο σκορ τους Γάλλους, που έκαναν εκπληκτικό παιχνίδι. Από το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε η αντεπίθεση και στα τελευταία λεπτά ολοκληρώθηκε η ανατροπή.

Η ομάδα του Λάσο ανέβηκε στο 7-5, ενώ το σύνολο του Πάρκερ προσγειώθηκε απότομα στην πραγματικότητα μετά τις δύο τελευταίες επιβλητικές νίκες επί του Παναθηναϊκού και της Μπαρτσελόνα.

Από τη Ρεάλ ξεχώρισαν οι Γιουλ και Ταβάρες έχοντας 19 πόντους έκαστος, ενώ για τους Γάλλους διακρίθηκαν οι Κόουλ  και Γιαμπουσελέ που πέτυχαν από 21 πόντους.

Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στο τέταρτο δεκάλεπτο, όταν η ομάδα του Πάμπλο Λάσο μπήκε αποφασισμένη στο τέταρτο δεκάλεπτο να πάρει τη νίκη. Με πρωταγωνιστές τους Ρούντι, Γιουλ και Ταβάρες, ήρθε η ανατροπή και η νίκη με το τελικό 91-84.

Τα δεκάλεπτα: 19-26, 40-50, 61-70, 91-84.

Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι