Μπαρτσελόνα-Αναντόλου Εφές 80-65: Σοβαρεύτηκε και πήρε το ντέρμπι (photos)

Η Μπαρτσελόνα παίζοντας μπάσκετ υψηλού επιπέδου στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε με 80-65 της Αναντόλου Εφές

Παίζοντας εξαιρετικά σε άμυνα και επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα παρότι βρέθηκε με την πλάτη στο τοίχο από την Εφές πήρε τελικά τη νίκη με 80-65 κόντρα στους Τούρκους. Οι Ισπανοί μπήκαν πολύ νωθρά στο ματς και είδαν τους παίκτες του Εργκίν Αταμάν να κυριαρχούν και να πηγαίνουν στην ανάπαυλα μπροστά στο σκορ με 50-39.

Οι Καταλανοί αφού πρώτα άκουσαν τα «γκάζια» του Πέσιτς στο ημίχρονο βγήκαν στο δεύτερο μέρος αποφασισμένοι να τα δώσουν όλα και το έκαναν μιας και πραγματοποιώντας επιμέρους σκορ 41-15 στο δεύτερο ημίχρονο πήραν τη νίκη. Οι Σεραφέν (13π.), Σίνγκλετον (13π.), Χάνγκα (10π.) και Οριόλα (14π.) οδήγησαν την Μπαρτσελόνα στη νίκη.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!