Ευρωλίγκα: Διασυρμός της Φενέρ στην Βασκωνία!

Την βαρύτερη ήττα της στην διοργάνωση γνώρισε η ομάδα της Πόλης, καθώς ηττήθηκε 86-52 από την Μπασκόνια στην Ισπανία.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και από την αρχή επέβαλλαν τον ρυθμό τους. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τρεις πόντους διαφορά για τους Βάσκους (14-11), αλλά η συνέχεια άνηκε εξ ολοκλήρου στο «συγκρότημα» του Αλφόνσο Αλόνσο. Με επιμέρους 27-13 στο δεύτερο δεκάλεπτο πήγε με προβάδισμα 17 πόντων (41-24) και η ψαλίδα άνοιξε ακόμα στην συνέχεια. Οι Βάσκοι έφτασαν στο +27 στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-40) και τελικά πήραν τη νίκη με 34 πόντους διαφορά (86-52).

Τα δεκάλεπτα: 14-11, 41-24, 67-40, 86-52.

Μπασκόνια (Αλόνσο): Λάρκιν 13, Μπαρνιάνι 13, Βόιγκτμαν 13, Χάνγκα 6, Σεντεκέρσκις 4, Μπομπουά 6, Μπάζιτς 11, Ντιόπ 2, Τίλιε 6, Σενγκέλια, Μπούντιγκερ 6, Λουζ 6.

Φενέρμπαχτσε (Ομπράντοβιτς): Χέρσεκ 4, Ούντοχ 8, Μαχμούτογλου, Άντιτς 4, Σλούκας 9, Νουνάλι 6, Μίντσεφ, Ουγκουρλού 2, Βέσελι 2, Κάλινιτς 7, Ντίξον 8, Ντατόμε 2.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ