Λαύριο-Κλουζ Ναπόκα 80-84: Είχε δυο πρόσωπα

Το Λαύριο ηττήθηκε (84-80) από την Κλουζ Ναπόκα «πληρώνοντας» το άσχημο τελευταίο δεκάλεπτο

Διπρόσωπο εμφανίστηκε το Λαύριο στην φιλική αναμέτρηση με την Κλουζ Ναπόκα, όπου ηττήθηκε με 84-80. Οι παίκτες του Χρήστου Σερέλη με πολύ καλή παρουσία των Φλαγκ, Κόουλ και Κουάθ είχαν τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο (48-35, στο 20’).

Όμως, η πίεση στην άμυνα και οι λύσεις που βρήκαν οι παίκτες της Κλουζ με τους Στιπάνοβιτς και Ρίτσαρντ επέτρεψαν στους Ρουμάνους να «τρέξουν» ένα επιμέρους σερί 29-17 στο τελευταίο 10λεπτο και να φτάσουν στη νίκη.

Πάντως, ήταν ένα δυνατό τεστ από το οποίο η ομάδα της Λαυρεωτικής και ο κόουτς Σερέλης είχαν την ευκαιρία να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα.

?? ?????????: 23-14, 48-35, 65-64, 80-84.
17-29, 15-20

?????? (Χ. Σερέλης): Φλάγκ 11, Κόουλ 14, Α. Νικολαΐδης 11, Ντούραμ 7, Πιλάβιος 3, Ζάρας 5, Σπρίντζιος 3, Τέιλορ 8, Τζόνσον, Γερομιχαλός 4, Βουλγαρόπουλος, Κουάθ 14.

????? ?????? (Μ. Σιλβάσαν): Σάντερς 5, Κούτι 6, Τέιλορ 14, Στιπάνοβιτς 24, Μπίρτσεβιτς 3, Κατέ 8, Μέιντλ 8, Ρίτσαρντ 16, Κόστ, Λαπάστ.

Παναθηναϊκός AKTOR, Βιλντόζα: «Πάμε στο Βελιγράδι να κερδίσουμε»
Παναθηναϊκός AKTOR: Φεύγει για Βελιγράδι με τελικό... προορισμό το Βερολίνο!
NBA: Μία ήττα μακριά από τον αποκλεισμό οι Μπακς - Στο 3-1 οι Πέισερς
Χάντμπολ: Με την Βαλούρ ο Ολυμπιακός στον τελικό