Καστρίτης: «Παλέψαμε ως ένα σημείο, μετά δεν αντέξαμε»

Basket League:  Για την ανταγωνιστική εικόνα της ομαδας του παρά τις απουσίες μίλησε ο Γιάννης Καστρίτης μετά την ήττα από τον Κολοσσό

Ο Άρης ταξίδεψε στη Ρόδο με πολλές απουσίες και δεν άντεξε κόντρα στον Κολοσσό γνωριζοντας την ήττα με σκορ 77-64. Ο Γιάννης Καστρίτης μίλησε για το χαμένο ματς αλλά και τα προβλήματα τραυματισμών στην ομάδα.

Οσα είπε ο προπονητής του Άρη στην ΕΡΤ:

«Ξέραμε ότι είμαστε λίγοι, μείναμε ακόμα λιγότεροι με την απουσία του Ουίλιαμς, έπαιξαν ασθενείς ακόμα δύο παίκτες. Θέλαμε να προετοιμάσουμε το παιχνίδι απέναντι σε μια εξαιρετική και καλοδουλεμένη ομάδα. Παλέψαμε ως ένα σημείο, μετά δεν αντέξαμε όμως.

Ήμασταν ουσιαστικά οκτώ άτομα που είναι επιβαρυμένα στην προπόνηση και σε λεπτά συμμετοχής. Χάσαμε και αρκετές βολές στο τρίτο δεκάλεπτο, θα ήμασταν πιο κοντά, δίκαιη η νίκη του Κολοσσού».