Περιστέρι-Λαύριο 87-78: Και το αήττητο συνεχίζεται... (photos)

Το 7Χ7 έκανε το Περιστέρι, το οποίο επικράτησε με 87-78 του Λαυρίου εντός έδρας

Για 20 λεπτά το Λαύριο απειλούσε με μια πρώτη ήττα το Περιστέρι, μέσα στο κλειστό της οδού Κένεντι. Στην τρίτη περίοδο, όμως, τα μεγάλα σουτ των Γκρέι και Σίρκο, σε συνδυασμό με εντυπωσιακά καρφώματα από Χάροου και Ντάνιελ, έβαλαν τους «κυανοκίτρινους» στην πρωτοπορία, την οποία και δεν έχασαν ποτέ ξανά μέχρι το τελικό 87-78.

Έξι παίκτες του Αργύρη Πεδουλάκη σημείωσαν διψήφιο νούμερο πόντων, με τις ασίστ να είναι 18 για τους γηπεδούχους και 8 για τους φιλοξενούμενους (11-16 τα λάθη). Το Περιστέρι είχε και σχεδόν διπλάσιες βολές (13/15 έναντι 7/8 του Λαυρίου). Από τους τέσσερις «διψήφιους» της ομάδας του Χρήστου Σερέλη, ο Ντορόν Λαμπ πέτυχε τους περισσότερους (20π.). Αυτή ήταν η 4η ήττα του Λαυρίου.

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους