Ο ημιτελικοί των Εφήβων

Στο ΕΑΚ Βόλου πέφτει σήμερα η αυλαία του πρωταθλήματος πόλο των Εφήβων. Το πρωί διεξάγονται οι ημιτελικοί και το απόγευμα ο «μικρός» τελικός και ο τελικός.

Ο Πανιώνιος επικράτησε του Ολυμπιακού με 6-5 και κατέκτησε την 1η  θέση, στο Β΄ όμιλο, με το σκορ να διαμορφώνεται στις αρχές της τελευταίας περιόδου, καθώς ο  Ολυμπιακός είχε ισοφαρίσει.
Στον άλλο αγώνα της ημέρας τα Χανιά κέρδισαν πολύ εύκολα τον Παναθηναϊκό, του οποίου προηγήθηκαν και με 6-1.
Στο δεύτερο όμιλο, ο ΠΑΟΚ πέτυχε πολύ μεγάλη νίκη επί του Φαλήρου με 7-6, αλλά παρέμεινε στην 3η θέση του Α’ ομίλου, όπως επίσης και της ομάδας των Νοτίων Προαστίων. Ο ΟΥΚ κέρδισε πολύ εύκολα την κακή Λάρισα, που είχε 0/7 στον παραπάνω και 0/2 πέναλτι.

18.00 Τελικός (Θέσεις 1η – 2η)

Ο Παναθηναϊκός στέφθηκε 4η φορά πρωταθλητής Ευρώπης στο «σπίτι» του! (photos+video)
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νάπολι
Παναθηναϊκός: «Στο στόχαστρο ο Αντώνης Παπαδόπουλος της Ντόρτμουντ»
«Στροφή» στους Έλληνες από τις μεγάλες ομάδες της Super League!