Κολύμβηση: Στον τελικό των 100μ ύπτιο ως δεύτερος προκρίθηκε ο Απόστολος Χρήστου στο Βερολίνο
Intime.gr

Με τη δεύτερη καλύτερη επίδοση προκρίθηκε ο Απόστολος Χρήστου στον απογευματινό τελικό (23/10) των 100μ ύπτιο στο Βερολίνο και στο μίτινγκ της σειράς του φετινού Παγκοσμίου Κυπέλλου κολύμβησης της Fina (21-23 Οκτωβρίου, πισίνα 25μ.).

Ο Έλληνας πρωταθλητής κολύμπησε σε 51.42 ο και προκρίθηκε ως ο δεύτερος καλύτερος στον τελικό, ο οποίος θα γίνει απόψε, Κυριακή 23/10 το βράδυ (20:47 ώρα Ελλάδας).

Ο Απόστολος Χρήστου -ο οποίος χθες (22/10) ήταν τέταρτος στα 50μ. ύπτιο- νίκησε στην 5η προκριματική σειρά που έλαβε μέρος. Ακολούθησε ο πρωταθλητής Ευρώπης (πισίνα 50μ.) στα 200μ ύπτιο, Γιοάν Εντογιέ Μπρουάρ (Γαλλία) με 51.66. Ενώ ταχύτερος του Χρήστου, ήταν μόνο ο Αμερικανός, Σέιν Κάσας με 50.91.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα