Τραμπολίνο: 12η στον κόσμο η Μαρία Αριστείδου στον ακροβατικό διάδρομο 13-14 ετών

Ολοκληρώθηκε η άκρως επιτυχημένη ελληνική παρουσία στους Παγκόσμιους αγώνες τραμπολίνο ηλικιών στο Μπακού, στους οποίους έλαβαν μέρος συνολικά 500 αθλητές και αθλήτριες ηλικίας 11 έως 21 ετών, εκπροσωπώντας 32 χώρες, με την συμμετοχή της Μαρίας Αριστείδου στον προκριματικό του ακροβατικού διαδρόμου κοριτσιών 13-14 ετών.

Η νεαρή αθλήτρια, Μαρία Αριστείδου συγκέντρωσε 59,400 βαθμούς στον προκριματικό της κατηγορίας της (1ο πρόγραμμα: 29,000 β., 2ο πρόγραμμα: 30,400 β.) και κατέλαβε τη 12η θέση σε σύνολο 22 αθλητριών, χάνοντας για λίγο την είσοδο στον τελικό του αγωνίσματος, καθώς η απόστασή της από την τελευταία θέση της προνομιούχου οκτάδας ήταν 1,500 β..

Στους παγκόσμιους αγώνες τραμπολίνο του Μπακού… έλαμψε από ελληνικής πλευράς η Αλεξάνδρα Εφραίμογλου, η οποία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον ακροβατικό διάδρομο της ηλικιακής κατηγορίας 17-21 ετών, ενώ στο ίδιο αγώνισμα είχε δηλωθεί και η Αναστασία Πλατανοπούλου, αλλά δεν μπόρεσε να δοκιμάσει τις δυνάμεις της λόγω τραυματισμού.

Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!