Με… γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων Σμύρνης πήρε τη νίκη με 11-6 επί του Παλαιού Φαλήρου

Ανώτερος ο Απόλλων Σμύρνης πήρε τη νίκη με 11-6 επί του Παλαιού Φαλήρου που «άντεξε» για ένα ημίχρονο, στο κολυμβητήριο του πάρκου Γουδή, για την 20ή αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 πόλο Ανδρών.

Ο Απόλλων αν και τα βρήκε… σκούρα στο α’ ημίχρονο με την ομάδα του Φαλήρου (που είχε στις εξέδρες του κολυμβητηρίου τον Δημήτρη Κραβαρίτη, που πρόκειται να αναλάβει την τεχνική ηγεσία της ομάδας από τη νέα σεζόν) να τον κοντράρει στα ίσα με 5-5 μέχρι την ανάπαυλα, ανέβασε ρυθμούς και παίζοντας εξαιρετική άμυνα πήρε μια εμφατική νίκη με 11-6.

Έτσι η ομάδα του Απόλλωνα κρατήθηκε έναν βαθμό πίσω από τον τρίτο, Υδραϊκό, στην 4η θέση της βαθμολογίας με τις δύο ομάδες να «λύνουν» τις διαφορές τους το Σάββατο.

Αποβλήθηκαν με αντικατάσταση στο πρώτο οκτάλεπτο ο Παπαδόπουλος του Απόλλωνα και ο Γαρδίκας των φιλοξενούμενων για μεταξύ τους διένεξη και ο Κοπελιάδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 11-6

Οκτάλεπτα: 4-3, 1-2, 3-0, 3-1.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Γαλανίδης, Μητρόπουλος, Αλαμάνος, Γραμματικός, Τσιστράκης 1, Μπεριστιάνος 2, Παπαδόπουλος, Καρούντζος 2, Παπαγεωργίου 1, Δερμιτζάκης 3, Χαραλαμπόπουλος 2, Βιτέλλας, Τροβάς, Λουπάκης, Γκάτσος.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Χαϊδόπουλος Σ., Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 1, Αλαφραγκής, Κουρμελές, Δίπλαρος, Τσολακούδης 1, Ρομπόπουλος, Κοπελιάδης 1, Τρούλος 2, Αθυμαρίτης 1, Κοντονής, Πετρόπουλος, Μανδαλιός, Δήμος.

Διαιτητής: Κουρτίδης, Βασιλείου Κ.

Αλυτάρχης: Δημήτρης Πολίτης

Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι