Χάντμπολ: Νίκη του ΠΑΟΚ 25-23 επί της Γιαγκόντινα

Σπουδαία νίκη με 25-23 (ημίχρονο 12-12) πέτυχε η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ επί της Γιαγκόντινα, στο πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τον 2ο γύρο του EHF Cup.

Το ματς διεξήχθη στο Φιλίππειο της Βέροιας και το αποτέλεσμα δίνει ένα μικρό προβάδισμα στις πρωταθλήτριες Ελλάδας, ενόψει της ρεβάνς του προσεχούς Σαββάτου (19/10) στη Σερβία. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» δεν βρέθηκε ποτέ πίσω στο σκορ, αλλά δεν κατάφερε και ποτέ να πάρει σημαντική διαφορά. Περίπου επτά λεπτά πριν τη λήξη, ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 24-20, αλλά οι φιλοξούμενες αντέδρασαν με ένα σερί 3-0, πριν η Ζυγούρα διαμορφώσει το τελικό 25-23.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νούσια, Χατζηπαρασίδου 8, Μεντεσίδου, Παναγιωτίδου, Γκάτζιου 6, Ζυγούρα 7, Γκρίτζαλη, Καμπόιμ, Σαμολαδά, Φερφόλια 3, Τσικνάκη, Κωστοπούλου, Νίκολιτς 1, Βαφειάδου, Ματαρώνα

Basketball Champions League: Πάει για ιστορική πρόκριση το Περιστέρι - Game 3 με Βόννη | Ώρα, κανάλι
Euroleague: Βγαίνει ο αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR - Μάχη Μακάμπι με Μπασκόνια
Μεταγραφές, Γιουβέντους: Περιζήτητος ο Ραμπιό
Ολυμπιακή Φλόγα: Περήφανος ο Ντούσκος - «Ήταν κάτι ξεχωριστό, κουβάλησα όλους τους Έλληνες»