«Κάρφωσε» με ανατροπή τον Ολυμπιακό και πήγε τελικό ο ΠΑΟΚ!

Με επική ανατροπή στον ημιτελικό, ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-2 τον Ολυμπιακό και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας στο βόλεϊ.

Μετά από έναν τρομερό ημιτελικό στη Ρόδο ο ΠΑΟΚ κατάφερε να φέρει... τούμπα τον Ολυμπιακό και να πάρει το εισιτήριο για το τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι Θεσσαλονικείς που ήταν πίσω με 2-1 σετ μπόρεσαν να κάνουν επική ανατροπή και να επικρατήσουν στο τάι μπρέικ.

Πλέον περιμένουν να μάθουν τον αντίπαλο τους που θα προκύψει από τον άλλο ημιτελικό ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ηρακλή.

Κομβικό σημείο για την ανατροπή ήταν αντίδραση μετά το 2-1 του Ολυμπιακού με κορυφαίους τους Ουσίκοφ, Μαρτίνεθ, Πελεκούδα, Τακουρίδη και Κουμεντάκη.

Στο τάι μπρέικ ο ΠΑΟΚ ήταν ασταμάτητος και έφτασε στη νίκη.

Για τους «ερυθρόλευκους» ήταν η πρώτη ήττα εντός Ελλάδας στην εφετινή περίοδο, σε κάθε διοργάνωση.

Tα σετ: 25-19, 22-25, 25-19, 22-25, 8-15

Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι