Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (23/2)
Η κρίσιμη «μάχη» του Παναθηναϊκού Superfoods απέναντι στην Χίμκι ξεχωρίζει από το πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων.
Οι «πράσινοι» του Τσάβι Πασκουάλ δοκιμάζονται στα περίχωρα της Μόσχας κόντρα στο «συγκρότημα» του Γιώργου Μπαρτζώκα. Οι δύο ομάδες «μάχονται» για την τετράδα που θα φέρει πλεονέκτημα έδρας στα play offs της Ευρωλίγκας και το «τριφύλλι» θέλει το «διπλό» ενόψει και της δύσκολης συνέχειας. Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη να αρχίσει στις 19:00 και η μετάδοσή της θα γίνει από τη Nova.
Παράλληλα, για την Ευρωλίγκα θα διεξαχθεί και το μεγάλο ισπανικό ντέρμπι. Στις 22:00 η κάτοχος του Κυπέλλου Μπαρτσελόνα θα υποδεχθεί την Ρεάλ Μαδρίτης σε μία άτυπη… ρεβάνς του τελικού του Copa del Rey. Η μετάδοση του αγώνα θα γίνει από τα κανάλια της Nova, όπως και τα υπόλοιπα ματς στην κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση στο μπάσκετ.
Συνοπτικά, οι μεταδόσεις:
11:30 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Άνδρες – Ημιτελικά
11:45 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Πατινάζ ταχύτητας
1000μ ανδρών – Τελικός
12:00 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Πατινάζ ταχύτητας
1000μ ανδρών – Τελικός
13:20 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Δίαθλο
Σκυταλοδρομία ανδρών
14:00 Eurosport 2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Άνδρες – Ημιτελικά
14:00 COSMOTE SPORT 1 HD
Κλήρωση Europa League
Φάση των 16
14:10 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Χόκεϊ επί πάγου
Άνδρες – Ημιτελικά
14:45 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Κέρλινγκ
Γυναίκες - Ημιτελικά
17:30 ΕΡΤ3
ΟΦΝ Ιωνίας - Φίλιππος Βέροιας
Κύπελλο γυναικών - Ημιτελικά
18:30 ΕΡΤ1
Ελλάδα - Εσθονία
Προκριματικά παγκοσμίου κυπέλλου
19:00 Novasports 2HD
Χίμκι - Παναθηναϊκός Superfoods
Turkish Airlines EuroLeague
19:30 COSMOTE SPORT 8 HD
ATP 250
Delray Beach, προημιτελικά
19:30 COSMOTE SPORT 7 HD
Γιαν Ρέγκενσμπουργκ - Φορτούνα Ντίσελντορφ
Bundesliga 2
19:30 Novasports 1HD
Αναντολού Εφές - Ζάλγκιρις
Turkish Airlines EuroLeague
20:00 ΕΡΤ3
ΠΑΟΚ - Αναγέννηση Άρτας
Κύπελλο γυναικών - Ημιτελικά
20:00 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 500
Rio Open, προημιτελικά
21:00 Eurosport 2
World Grand Prix
Ηνωμένο Βασίλειο
21:30 COSMOTE SPORT 1 HD
Μάιντς - Βόλφσμπουργκ
Bundesliga
21:45 Novasports 5HD
Μπάμπεργκ - Ερυθρός Αστέρας
Turkish Airlines EuroLeague
21:45 Novasports 4HD
Χαλ - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
Championship
21:45 Novasports 1HD
Στρασμπούρ - Μονπελιέ
Ligue 1
22:00 Novasports 3HD
Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης
Turkish Airlines EuroLeague
22:00 COSMOTE SPORT 2 HD
Ντεπορτίβο λα Κορούνια - Εσπανιόλ
La Liga
02:15 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Μπόμπσλεϊ
Τετραθέσιο ανδρών
03:00 FOX Sports
Blues - Jets
NHL
03:00 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Σνόουμπορντ
Big Air ανδρών - Τελικός
03:00 COSMOTE SPORT 4 HD
Χιούστον Ρόκετς - Μινεσότα Τίμπεργουλβς
ΝΒΑ
03:35 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Σνόουμπορντ
Big Air ανδρών - Τελικός
04:30 ΕΡΤ2
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Αλπικό σκι
Ομαδικό - Τελικός
04:30 Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Αλπικό σκι
Ομαδικό - Προημιτελικά
05:45
Eurosport 1
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Σνόουμπορντ
Παράλληλο γιγαντιαίο σλάλομ γυναικών – Ημιτελικά