Νέα ήττα για Ολυμπιακό

Ούτε αυτή την φορά κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης ο Ολυμπιακός.

Οι ερυθρόλευκοι  γνώρισαν την ήττα με 15-10  από την Μλάντοστ  στο Ζάγκρεμπ στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Ευρωλίγκας.

Χωρίς τον Τάσο Σχίζα που επέστρεψε στην Αθήνα,  οι ερυθρόλευκοί ξεκίνησαν νωθρά την αναμέτρηση και από νωρίς βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 3-1. Στην δεύτερη περίοδο οι Πειραιώτες με τον Μπλάνη προσπάθησαν να μειώσουν όχι όμως πολύ αφού το ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 7-5.
Στην επανάληψη οι Κροάτες συνέχισαν να έχουν τα ηνία της αναμέτρησης και με ένα βομβαρδισμό τερμάτων έφτασαν άνετα στην νίκη και παρέμειναν στην κορυφή του ομίλου.

Αντίθετα ο Ολυμπιακός που έχει αποχαιρετήσει εδώ και καιρό το όνειρο της Ευρώπης, γνώρισε την πέμπτη ήττα του στην φετινή Euroleague.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 4-4, 5-2, 3-3

ΜΛΑΝΤΟΣΤ: Μούσλιμ 4, Πέτκοβιτς 3, Μπουλούμπασιτς 2, Λόνσαρ 2, Βουκίσεβιτς 2, Χίνιτς 1, Πέριτς 1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μπλάνης 4, Κομάντινα 3, Ντόσκας 1, Φουντούλης 1, Κόχειλας 1.

Ερυθρός Αστέρας: Υπέγραψε τριετές συμβόλαιο ο Νεμάνια Στόιτς