Νίκη με ανατροπή για ΠΑΟΚ

Αν και στο πρώτο 8λεπτο έχανε με 3-2 ο Δικέφαλος κατάφερε να πάρει την εντός έδρας νίκη με 12-9 επί της Χίου

Μάλλον σε… κακό της βγήκε της Χίου το γεγονός ότι προηγήθηκε στην έδρα του ΠΑΟΚ με 3-2 στο πρώτο οκτάλεπτο για την αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής της Α1 πόλο των ανδρών. Οι γηπεδούχοι στη δεύτερη περίοδο επιβλήθηκαν με 4-0 επιμέρους σκορ και ουσιαστικά κλείδωσαν τη νίκη, καθώς οι παίκτες του Μικέδη δεν κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να κλείσουν την… ψαλίδα. Έτσι, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αληχανίδη που πέτυχε 4 γκολ οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν με 12-9.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 4-0, 3-3, 3-3

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Κεχαγιάς, Τζελάτης, Μιτελούδης 1, Αληχανίδης Μ. 4, Κόχειλας Ι. 1, Προσινικλής, Κόλιανιν 2, Παπαποστόλου, Βογιατζόγλου 2, Κατσουλάκης 1, Χατζηγούλας, Σολανάκης 1, Μπεζιλιώτης, Αληχανίδης Β., Αντιβαλίδης.

Χίος (Μάκης Μικέδης): Γαλανόπουλος, Πετρόχειλος Μ. 1, Δερβίσης 2, Παππάς, Σωτηριανός, Κανδιόγλου 1, Πίσσιας, Ντούλος 2, Φουντούλης Γιώρ. 1, Μπεριστιάνος 1, Γαβαλάς Ι. 1.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

NBA: Break στο Ντένβερ η Μινεσότα με «ιπτάμενο» Άντονι Έντουαρντς (vid)
Πάσχα γεμάτο μπάλα με ντέρμπι Λίβερπουλ – Τότεναμ και Ρόμα - Γιουβέντους
Στο κλειστό των Άνω Λιοσίων το φάιναλ φορ της Elite League
Ο Τζο Μπαίντεν θα τιμήσει την Κέιτι Λεντέκι με το Προεδρικό Μετάλλιο της Ελευθερίας