Έ(Χ)ασαν την ευκαιρία

Δεύτερη φορά στα σημερινά (Σάββατο 26/2) παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής της Α1 ανδρών, έκατσε το 6-6, αυτή τη φορά στο ντέρμπι της Ν. Σμύρνης.

Και οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, αλλά στο τέλος έμειναν με την ισοπαλία. Ο Ολυμπιακός εκμεταλλεύθηκε τη δυστοκία των παικτών του Μάκη Βολτυράκη και όχι μόνο μπορούσε να ισοφαρίσει, αλλά να πάρει ακόμη και τη νίκη. Με το βαθμό αυτό, ο Ολυμπιακός πλέον βρίσκεται ένα βαθμό πίσω από τη Βουλιαγμένη και δύο από τον Παναθηναϊκό.
Ο Δημήτρης Μάζης με γκολ στον παίκτη παραπάνω έβαλε  μπροστά τον Πανιώνιο με 6-5 τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη και 2 λεπτά πριν το τέλος ήταν ο Αργύρης Θεοδωρόπουλος, που διαμόρφωσε το τελικό 6-6.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 1-2, 1-0, 1-3.

Τα γκολ του Πανιωνίου (Βολτυράκης): (4/12 π.π.) Μιράλης 2, Μάζης 2, Μουρίκης 1, Παπαδόγκωνας 1.

Τα γκολ του Ολυμπιακού (Πάτερος): 3/10 Ντόσκας 2, Μπλάνης 1, Μυλωνάκης 1, Χρήστος Αφρουδάκης 1. Θεοδωρόπουλος 1.

Η 14η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί αύριο  (Κυριακή) με τον αγώνα ΝΕ Πατρών-Π. Φάληρο (11:00)

Άρης-Λουκόιλ Λέφσκι: Ένταση στο Αλεξάνδρειο
Live Chat Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Μπαρτσελόνα
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μπαρτσελόνα: Τα… «πηγαδάκια» του Σίνγκλετον στο ΟΑΚΑ (video+photos)